Vybavenie na letný festival – čo si vziať a čo nechať doma?

0 216

Party time, to je najmä leto. Ak aj vy občas v slnkom rozpálených uliciach stretávate partiu vysmiatych ľudí s batohmi, je pravdepodobné, že smerujú na nejaký z obľúbených letných festivalov. Chcete vedieť čo v tých batohoch majú? Možno práve toto!

Spacák – áno

Ak opomenieme vstupenku, ktorá by mala byť samozrejmosťou, tak si určite nezabudnite vziať spacák a karimatku. Na fesťák sa síce chodí baviť a nie spať, no je fajn tancovať s pocitom, že v prípade potreby máte kde zložiť hlavu. Vhodné najmä pre tých, ktorí neradi improvizujú a neradi spávajú v cudzích stanoch.

Ochrana pred slnkom – áno

Slamený klobúk, slnečné okuliare, opaľovací krém – jasná zelená pre tieto veci. Celý deň stráviť na otvorenom letisku, navyše ak je nad vami belasá obloha a slniečko pečie ostošesť, to sú podmienky pre ľudí s hrošou kožou. Párty stan síce pojme naozaj hodne ľudí, ale chcelo by sa vám v ňom tlačiť?

Zásoba vody – nie nezbytne

Ak by ste si mali na dvoj-troj dňovú akciu brať dostatočné zásoby vody, potrebovali by ste menší vozík. Pitný režim ale na festivale nezanedbávajte! Pamätajte, že slnko násobí každý pohár piva dvomi, zapísať vám tak môže aj oveľa menšia porcia, na akú ste zvyknutí. Navyše, pitím alkoholu organizmus nezavodňujete, skôr naopak. A hydratácia je v takýchto prípadoch, navyše za intenzívneho tepla, zvlášť dôležitá. Majte na obzore blízky predajný stánok, určite v ňom nejaké nealko nájdete.

Pršiplášť – áno

Búrka z tepla je v našich podmienkach celkom bežným javom. Príjemný letný dáždik ešte nikomu neublížil, no mokré šatstvo po ňom nie je vôbec príjemné. Buď môžete simulovať Woodstock a vyzliecť sa do spodného prádla, alebo cez seba prehodíte pršiplášť a frčíte ďalej. Pri oboch možnostiach zostane vaše oblečenie suché, znovu použiteľné.

Šperky – nie

Možno patria k vášmu imidžu, ale drahé šperky nechajte radšej doma. V bujarej radosti na festivale by ste o ne pokojne mohli prísť. Chcelo by sa vám celý festival stráviť v smútku za zlatou retiazkou od starkých? A hľadať ju medzi tisíckami rozjarených tancujúcich tiež nie je sranda.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.