Zvýšte komfort bývania použitím kvalitného materiálu

0 1 045

Každý z nás túži po modernom nadčasovom bývaní s použitím toho najkvalitnejšieho materiálu a s moderným nábytkom, ktorý spĺňa moderné štandardy. Ak chcete zvýšiť komfort bývania pri stavbe, resp. rekonštrukcii bývania, použite kvalitný materiál, napríklad OSB dosky a sadrokartón.

OSB dosky

OSB dosky ako stavebný materiál je v súčasnosti veľmi využívaný. Aby se lepšie pochopili, čo to vlastne sú OSB dosky, predstavte si pod nimi dosky zložené z orientovaných (rovnako usmernených) drevených triesok. Najčastejšie sa tieto dosky vyrábajú z borovicového a smrekového dreva, ktoré zaručujú pevnosť, nosnosť a dobrú cenu. Ak si kúpite kvalitné OSB dosky, môžete ich využiť pri stavbe rodinného domu, na podlahu do interiéru, na výrobu nábytku, ale využijete ich aj v exteriéri (výroba oplotenia pozemku).

Medzi najkvalitnejšie OSB dosky považujeme OSB dosky nemeckého výrobcu značky Egger. Jedná sa o trojvrstvové dosky lisované zo smrekového dreva, ktoré môžete použiť ako na výrobu plotov, na obklad stien, stropov, ale môžete ich použiť na stavbu rodinného domu.

Sadrokartón a sadrokartónové systémy

Ak si chcete zvýšiť komfort bývania najmä na byte, pouvažujte nad vytvorením podhľadov, resp. vytvorením deliacej priečky. Na to budete potrebovať najlepší sadrokartón na výrobu sadrokartónových konštrukcií. Okrem sadrokartónu musíte investovať do tmelov a pásiek, skrutiek a klincov, závesov a spojok a samozrejme aj do líšt.

Sadrokartón vám pomôže znížiť hlučnosť od vrchných susedov (ak sa rozhodnete pre podhľady) a tým vám aj zvýši komfort bývania. Ak žijete v panelákoch a máte nad sebou hlučnejších susedov, nad znížením stropu použitím sadrokartónov by ste mali pouvažovať.

OSB dosky a sadrokartón vám pomôžu zvýšiť komfort bývania.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.