Kožené sedačky vydržia večnosť, stačí sa o ne len dobre postarať

0 641

Luxusný tovar, akým kožené sedačky bezpochyby sú, si vyžaduje aj o čosi väčšiu starostlivosť. Pokiaľ teda chcete, aby vaša investícia nevyšla navnivoč len kvôli nedbalosti. Ako sa o kožené sedačky správne starať?

Na bežnú starostlivosť stačí navlhčená handrička

Bežná starostlivosť o kožu je naozaj jednoduchá. Týždenne sedačku povysávajte, čím odstránite omrvinky alebo prach. Raz za čas ju pretrite čistou navlhčenou handričkou. Vyhnite sa pri tom bežným čistiacim prostriedkom. V prípade, že ste nedopatrením na koženú sedačku niečo vyliali, je nutné zbaviť sa škvrny čo najskôr, aby nenasiakla až do hĺbky. Škvrnu jemne zotrite krúživými pohybmi špongiou alebo destilovanou či prevarenou vodou. Nezabudnite ju potom dôkladne vysušiť a radšej aj naimpregnovať.

V obchodoch nájdete množstvo špeciálnych prípravkov na čistenie či výživu kožených sedačiek. Avšak vždy pred aplikáciou akéhokoľvek prípravku, najskôr prostriedok vyskúšajte na menej viditeľnom mieste. Pri nanášaní čistiaceho prostriedku je vhodné používať mäkkú handričku alebo hubku. Druhou navlhčenou handrou plochy pretierajte. Vtedy vznikne hustá pena, ktorá na seba naviaže špinu.

Kožené sedačky potrebujú impregnáciu

Základom starostlivosti o kožené sedačky je impregnácia. Tá zabráni prenikaniu škvŕn do vnútra poťahu a zároveň sa o kožu stará a ošetruje ju. Vďaka impregnácii sa vyhnete zafarbeniu aj včasnému opotrebovaniu sedačky. Výber prostriedku však nepodceňujte a rozhodne nepoužívajte rovnaký ako na topánky. Poťahy sedačiek majú špecifické úpravy a sú spracovávané inak ako koža na obuv.

Málo svetla a veľa vzduchu

Kožené sedačky neznášajú priame slnečné svetlo, preto im nájdite vhodné miesto mimo slnečných lúčov. Predídete tak lámaniu, praskaniu či vyblednutiu kože. Taktiež je potrebné v miestnosti, kde sa kožená sedačka nachádza, pravidelne vetrať. Suchý vzduch na kožu pôsobí veľmi nepriaznivo.

Zdroj fotky: Bigstockphoto

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.