Ako zariadiť čitateľský kút v škandinávskom štýle?

0 1 111

Máte doma nevyužitý kút a zároveň knižnicu plnú tých najnovších titulov? Spojte ich so správnym kreslom a vytvorte si miesto, kde budete môcť pohodlne prežívať príbehy papierových hrdinov. Príjemný, na pohľad čistý a nerušivý škandinávsky štýl vám pomôžu dotvoriť kreslá v správnom dizajne.

Podľa čoho vyberať ideálne relaxačné kreslo?

Pohodlné sedenie vám zaistia kreslá s dostatočne pevným operadlom, širokou plochou na sedenie a podporou na ruky. Z vyššieho kresla sa vám bude lepšie vstávať. Ešte viac komfortu získate, ak investujete do kresla so zabudovanou podpierkou pre nohy. Ak budete chcieť kreslo po miestnosti presúvať, venujte pozornosť jeho nohám a hmotnosti. Prácu vám uľahčia kolieska alebo otáčavý podstavec. Vyberajte kreslá s kvalitnou poťahovou látkou odolnou proti oteru aj zašpineniu. Prípadne sa pýtajte, či je možné dať poťahy dolu a vyprať ich. Niektoré kreslá sa dokonca dajú rozložiť a ponúknu vám tak priestor na prípadné prespanie pre návštevu.

Voľba 1 – Halmar Cotto

Pohodlne si prečítať obľúbenú knihu a vychutnať si čaj môžete v štýlovom relaxačnom kresle Halmar Cotto. Vďaka jednoduchým líniám a nadčasovému vzhľadu sa hodí do každej domácnosti. Oceníte aj jeho nohy z masívneho kaučukového dreva, ktoré spolu so svetlým poťahom vo vašom interiéri vytvorí nádych škandinávskeho štýlu. Pevná a kvalitná konštrukcia vážiaca len 14 kg ponúka kvalitu za príjemnú cenu. Kreslo unesie až 120 kg.

Voľba 2 – Autronic TV-5070 COF3

Výrazné kreslo Autronic s nosnosťou až 130 kg sa vyrába s dôrazom na pohodlnosť. Skvelé čalúnenie a látka imitujúca brúsenú kožu vám zaistí komfort pri sedení aj pri polohe ležmo. Polohovanie ovládate elektrickým ovládačom, na ktorom si môžete prispôsobiť náklon podnožky aj operadla. Zo vzpriamenej polohy sa potom jednoduchšie vstáva. Klasický dizajn kresla podtrhuje prešívanie operadla a čalúnenie podrúčky. Vďaka praktickému vrecku na boku už nikdy nestratíte okuliare na čítanie alebo diaľkový ovládač. Kreslo má robustnú a ťažkú konštrukciu, takže je odolné proti preklopeniu.

Voľba 3 – Halmar Agustin

Relaxačné polohovacie kreslo Halmar Agustin ponúkne svojim majiteľom oddych v príjemnom objatí širokého operadla. Unesie až 120 kg, zatiaľ čo samé váži 30 kg. Šedá tkanina pripomína severské súmraky. Opierka hlavy sa postará, aby vás po dlhej pauze na čítanie nebolela krčná chrbtica. Spodná opierka podoprie váš chrbát, aby ste sedeli správne – ak ste ten typ, ktorý u detektívky zabudne na čas, takúto funkciu oceníte určite vy aj vaše bedrá. Jednoduchým pohybom zvládnete kreslo uviesť do ešte viac relaxačnej polohy.

Škandinávia pri vašej knižnici

Škandinávsky štýl sa vyznačuje farbami severskej zimy (biela, šedá, hnedá), množstvom textílií, mäkkého a teplého svetla sviečok a jednoduchými líniami. Skvelo sa kombinuje aj s ďalšími dekoráciami a farbami – vždy by však priestor mal pôsobiť čisto, pokojne a otvorene. Vďaka vybraným kreslám môžete mať doma kúsok severu aj vy. Stačí zvoliť to správne, postaviť ho do čitateľského kúta a doplniť ho pleteným plédom a stolíkom na čaj a sviečky. Potom už si len užívajte súkromnú chvíľku v objatí pohodlného operadla a vankúšov.

Zdroj obrázku:
Oksana.Bondar / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.