Osviežujúce nápoje, ktoré vás povzbudia lepšie ako káva

1 1 388

Naša energia nie je nekončená a jej dostatočné množstvo si môžeme zabezpečiť niekoľkými spôsobmi. K jednému z najznámejších nápojov, ktoré nám v tom smere pomáhajú, sa radí aj káva a kofeín v nej obsiahnutý.

Ľudia na svete sú ale rozdelení do dvoch kategórií. Tí, pre ktorých je ranná káva niečo ako tradícia alebo rituál a pijú ju najmä pre potešenie, alebo ľudia, ktorí potrebujú tento silný nápoj len kvôli jeho povzbudivým účinkom. Viac menej bude tento článok venovaný asi osobám, ktoré potrebujú kávu na povzbudenie, pretože zistia, že môžu podobný efekt dosiahnuť aj inak.

Viac možností, viac energie

Káva je žiaduca a má na naše telo svoje pozitívne účinky. Niet divu, pretože slnko je ešte stále príliš slabé a jeho výskyt na oblohe je minimálny. Telo je tak viac unavené a bez energie, no fungovať potrebujeme aj v takýchto podmienkach. Z tohto dôvodu siahame po prostriedkoch, ktoré sa o to postarajú rýchlo a veľmi jednoducho.

Ak si aj vy z času na čas doprajete lahodný „dúšok“ tohto nápoja, budete mať prospech aj z nasledujúcich informácií. Vedeli ste, že káva nie je jediným spoľahlivým „budíkom“ pre unavené telo? Čítajte ďalej a objavíte množstvo ďalších a užitočných zdrojov energie na celý deň.

Čaj so zázvorom

Vieme, že všetci tento klenot prírody nemusia, pretože má špecifickú chuť a arómu. Ak si ale niečo o jeho vlastnostiach a účinkoch prečítate, možno sa ho pokúsite do svojho zdravého životného štýlu sem tam zaradiť.

Je nie len prirodzenou energiou pre naše telo, ale aj zdrojom večnej mladosti a krásy. Povzbudivý vďaka jeho silnej aróme, ktorá by prebudila aj medveďa počas zimného spánku. To však nie je všetko.

Čaj so zázvorom by mal byť prvým a posledným nápojom pre každého, kto sa snaží schudnúť, pretože zázvor pomáha zrýchliť metabolizmus a rýchlo odbúrava tuky. Pomáha aj našej imunite, vďaka nemu telo ľahšie odoláva sezónnym ochoreniam. Okrem vyššie uvedených schopností, je zázvor stále aj veľmi užitočný pre ľudí, ktorí sa zaoberajú duševnou prácou, pretože zlepšuje koncentráciu. Aj tu ale platí, všetko s mierou.

Voda s citrónom

Pre ľudí, ktorí dodržiavajú zdravú výživu, je už dlho známe, že ráno začíname pohárom vlažnej vody s citrónom. Takýto nápoj je nielen schopný rozveseliť naše telo, ale má aj množstvo iných účinkov.

Za prvé, pomáha schudnúť a urýchliť metabolizmus. Za druhé, dokonale čistí krv a vyrovnáva vysoký krvný tlak. No, a nakoniec, dodáva našej pokožke krásu a pomáha zmierniť únavu.

Granátová šťava

Granátové šťavy obsahujú draslík, ktorý sa často nachádza aj v iných nápojoch a dokonca v už aj spomínanej káve. Tento prvok potrebujeme telu dodávať v pravidelných intervaloch, pretože podporuje normálne a zdravé funkcie organizmu. Granátové jablko má však oveľa viac pozitívnych vlastností a tiež vám veľmi dobre pomáha chrániť imunitu.

Zelené smoothies

Si môžete urobiť s petržlenom, uhorkou, zelerom, kiwi, brokolicou, špenátom, jablkami, slovom, z akéhokoľvek zeleného ovocia a zeleniny.

Tento užitočný nápoj odstráni neustály pocitu hladu kvôli jeho bohatému zloženiu. Počas prípravy doň môžete pridať med, kakao a dokonca aj banán. Väčšiu a zdravú energetickú „bombu“ si asi dopriať nemôžete.

Zelený čaj

O zelenom čaji a jeho blahodarných účinkoch vieme už dávno. Je stále veľmi populárny a moderný, vďaka čomu sa stal vysoko konkurenčným nápojom, ktorý vyhnal z trhu iných adeptov.

Zelený čaj poskytuje celému telu nielen maximálnu možnú dávku energie, ale má aj veľa antioxidantov, ktoré čistia krv a zlepšujú prísun energie. Jeho výhodou je aj to, že chuť môže byť diverzifikovaná bez použitia menšieho množstva prísad, ako je citrón, zázvor a mäta.

Pokúste sa zmeniť svoje stravovacie návyky a dodajte si energiu aj týmito spôsobmi, ktoré sú často omnoho lepšie a pre vaše telo menej škodlivé. Za vyskúšanie predsa nič nedáte.

1 komentár
  1. Daniel hovorí

    Super,konecne dobrá propagácia niečoho dobrého:)

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.