Ako si udržať vždy čistú kuchynskú linku?

0 809

Varievate v kuchyni každý deň a trápi vás neustále špinavá kuchynská linka, drez a pracovná doska? Ak áno, poradíme vám, ako sa starať o kuchynskú linku, aby bola vždy čistá, aj pri neočakávaných návštevách, ktoré vás môžu prekvapiť kedykoľvek.

Starý uterák na utieranie kuchynskej linky

Ak máte v skrinkách staré už dosť opotrebované uteráky, ktoré ste používali v kúpeľni, ale kvôli nie príliš peknému vzhľadu ste boli nútení ich vyradiť, nevyhadzujte ich. Tieto uteráky postrihajte, kraje obšite a využite ich ako handry v kuchyni. S týmito starými uterákmi budete môcť poutierať komplet celú kuchynskú linku a vôbec tak nebudete musieť špiniť čisté a kvalitné utierky.

Touto handrou utierajte najmä škáry medzi umývadlom a kuchynskou linkou. V týchto škárach sa vám po čase môže tvoriť pleseň, tak si dávajte pozor.

Po každom umývaní riadu dôkladne vydrhnite aj kuchynský drez

Fľakatý kuchynský drez nie je zrovna ukážkou vašej usporiadanej domácnosti. Po každom umývaní vám odporúčam čistiť kuchynský drez citrónovou šupkou (kôrou), poprípade sódou bikarbónou. Bez chémie dokážete vyčistiť aj tú najväčšiu špinu a fľaky. Je však dôležité vždy po každom umývaní riadu drez vyčistiť a riadne vysušiť.

Po umývaní riadu vyčistite od špiny aj hubku na umývanie riadu. Odporúčame vám ju na nejaký čas namočiť do roztoku sódy bikarbóny a čistej vody. V hubkách sa totiž hromadí množstvo baktérií a takýmto spôsobom sa ich zbavíte.

Papier do kuchynskej linky

Vnútro kuchynskej linky ochránite papierom do kuchynskej linky. Vnútro kuchynskej linke chráni pred poškriabaním, ale i pred špinou. Tento papier jednoducho vyberiete a vymeníte za nový a vaša kuchynská linka bude aj po niekoľkých rokoch vyzerať ako nová.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.