Ako skrášliť kúpeľňu bez rekonštrukcie

0 766

Kým sa odhodláte k rekonštrukcii takého dôležitého priestoru, akým je kúpeľňa, zvyčajne to potrvá poriadnu chvíľu. Je to finančné náročné, prídete o miesto, kde zo seba každé ráno robíte človeka a od prachu bude prakticky celá domácnosť. Ak chcete okamžitý efekt, na ktorý si nebudete musieť brať pôžičku, skúste to takto.

shutterstock_219592291

Ozdobte si zrkadlo

Každé ráno aj večer sa pozeráme na seba v zrkadle. Ak chcete mať z toho lepší zážitok, môžete ho ozdobiť. Zabudnite na rôzne ornamenty či nálepky. Jednoducho naň poveste svetelnú reťaz, ktorá tomu dodá nový rozmer. Možno sa nebudete cítiť ako hollywoodska hviezda, no vaša kúpelňa bude vyzerať krajšie.

Kúpte nové uteráky

Jednoduché, lacné, možno prvoplánové, no stopercentne účinné. Nové uteráky dokážu s kúpeľňou urobiť hotové zázraky. Snažte sa vyberať minimalistické vzory a farby, napríklad bielo-šedé či bielo-žlté uteráky s geometrickými tvarmi. Veľmi pekná je vlnovka. Nebojte sa priplatiť ani za dizajnovo naozaj krásne kúsky.

Pridajte rastliny

Ak máte kúpeľňu zladenú v neutrálnych farbách – biela, sivá, šedá či čierna, tieto odtiene si pýtajú kúsok zelenej. Pridajte tu rastliny. Také, ktoré to zvládnu aj bez veľkého množstva slnečných lúčov a zároveň majú radi vlhkosť. Ako najlepšie izbovky sa javia paprade, brečtany či orchidey.

Drevená podlaha do sprchového kúta

Drevo v kúpeľni je veľkým hitom. Ak sa nechystáte obložiť celú jednu stenu dreveným obkladom, na začiatok stačí, ak do sprchového kúta vložíte drevenú rohož, ktorá tento priestor rozžiari a zároveň je prakticky – nešmýka sa na nej.

Vymeňte svietidlá

Kúpeľne a veľké lustre idú k sebe. Samozrejme v prípade, že bývate v dome/byte s vysokými stropmi. Pri výbere netradičného typu osvetlenia si dajte pozor na to, aby bolo špeciálne zaizolované a odolné proti vlhkosti.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.