Záhradný nábytok z dreva? Skvelá kombinácia

0 172

Záhradná sezóna prestala klopať na dvere, teraz už nedočkavo a hlasno búcha. Po minulé roky ste si zvykli nosiť do záhrady stoličky z domu, ale teraz ste sa konečne rozhodli, že potrebujete kvalitný záhradný nábytok. Nebudete predsa stále prenášať stoličky a stolík. Aký nábytok si vybrať na záhradu? Aj keby ste nechceli kupovať drahší nábytok, v žiadnom prípade nekupujte plastový stôl a stoličky. Je to škaredé, nehodí sa to do prírody a za pár dní aj tak väčšina stoličiek skončí polámaných.

Kráľ záhrady

Kráľom záhrady je drevený nábytok, nielenže je krásny, ale tiež má dlhú životnosť. Je pravda, že si vyžaduje viac starostlivosti,  ak ju ale zanedbáte, dostane patinový nádych a ten je dnes veľmi moderný. Z akého dreva vybrať záhradný nábytok? Dreviny z našich končín vytlačili exotické drevá – teak, eukalyptus či akácia. Prečo? Drevo z týchto stromov je oveľa trvanlivejšie, menej náchylné na prírodné rozmary a zo svojich tropických krajín je zvyknuté na slnečné lúče.

Aké sú výhody dreveného záhradného nábytku? Dokonale sa hodí do prírody, niet divu – zrodil sa v nej. Pôsobí elegantne a zároveň rustikálne. Oproti kovovému nábytku, je oveľa ľahší a jeho životnosť je skutočne dlhá, či sa už oň staráte viac alebo menej. Samozrejme, ak mu venujete zvýšenú starostlivosť, predĺžite mu jeho životnosť a zachováte jeho mladistvý vzhľad. Je drevený nábytok aj polohovateľný? Áno, kvalitnejšie záhradné stoličky z dreva si môžete nastaviť podľa svojich potrieb.

Ratan nikdy nesklame

Ak vás od kúpy dreveného nábytku odradila jeho zložitejšia údržba, máme pre vás variant nenáročného záhradného nábytku – ratan. O kvalitný ratanový nábytok sa nemusíte takmer vôbec starať. Keď je špinavý, pretriete ho vlhkou handričkou. Je špinavý viac? Vystriekate ho záhradnou hadicou. Je celý od blata? Vystriekate ho „wapkou“. Vydrží dážď, sneh, slnečné lúče, vietor. Je to taký nezmar. Ak ste pohodlný, ratanový nábytok je pre vás správna voľba.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.