Doplnky, ktoré zútulnia vašu spálňu a majú aj praktické využitie

0 776

Aj keď v spálni často nenájdeme toľko rôznych vecí v podobe nábytku, či dekorácii ako v iných miestnostiach, nedá sa povedať, že by nebolo možné mať spálňu zariadenú útulne. Samozrejme, ruka v ruke s praktickosťou.

Závesy, ktoré nikto neprehliadne

Akými prvkami si teda môžete spálňu ozdobiť a zútulniť? Poslúžiť na to môžu závesy. Kľudne aj jednoduché a pritom pekné jednofarebné závesy, ktoré pri vhodnom výbere farby vytvoria so stenou zaujímavý kontrast.

Takéto závesy sa ľahko môžu stať nielen dominantou okna, ale celej miestnosti. To platí obzvlášť v jednoducho zariadených spálňach. Aj keď závesy môžete používať aj len ako dekoráciu v kombinácii s inou tieniacou technikou, v prípade záujmu môžu byť práve závesy spôsobom, akým si zatienite okno v spálni, aby ste mali ničím nerušený spánok.

Prekryte posteľ prehozom

Spomínali sme, že závesy môžu farebnosťou tvoriť kontrast so stenou. S čím však závesy zladiť? Napríklad so štýlovým prehozom na posteľ. Ten je zároveň ďalším skvelým spôsobom ako mať aj na pohľad o niečo útulnejšiu spálňu.

Prehozy na posteľ nielenže zútulnia každú spálňu, ale zároveň jej dodajú nádych luxusu. Samozrejme, musíte si vybrať prehoz z kvalitných materiálov a s nemenej kvalitným spracovaním, pri ktorom sa dbá na každý detail.

Aj prehozy na posteľ majú svoju praktickú stránku. Chránia posteľné obliečky počas dňa, čo sa hodí obzvlášť pri deťoch. Dostatočne veľký prehoz dokáže zakryť ostré hrany postele a tým pádom ich urobiť o niečo bezpečnejšie, čo sa ešte viac hodí pri deťoch. A keďže všetci máme občas lenivé dni alebo sa niekam naozaj ponáhľame, môžete vďaka prehozu rýchlo „ustlať“ posteľ, keď nestíhate. Alebo sa vám jednoducho nechce.

Zdroj obrázku: Marianna_ Zh / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.