Kde nájsť peniaze na rekonštrukciu

0 468

Aj pri najväčšej snahe a starostlivosti o náš domov, občas sa predsa len vyskytne potreba niečo opraviť. V takomto prípade je najlepšie, ak máte potrebnú hotovosť na svojom účte. Vlastné peniaze sú predsa len lacnejšie ako cudzie.

Ak však toto nie je Váš prípad a je nutná rozsiahlejšia rekonštrukcia, nemusíte sa obávať, ochotne Vám požičajú nielen banky, ale aj ostatné finančné inštitúcie. Rekonštrukciu teda realizujeme zväčša postupne, no aj tu niekedy treba siahnuť hlbšie do vrecka.

Pri požičaní konkrétnej sumy teda môžete vyberať z účelového, bezúčelového úveru, medziúveru od stavebnej sporiteľne, prípadne hypotekárnych produktov. Hypotéka na rekonštrukciu je síce dostupná, no ide najmä o vysoké sumy s dlhou dobou splatnosti, a neraz je potrebné aj záložné právo na nehnuteľnosť. Oveľa viac vyhľadávané sú tak ostatné typy, ako financovať túto zmenu.

Skôr než však navštívite banku, premyslite si, koľko budete potrebovať, ako dlho chcete splácať, aj akú mesačnú splátku si môžete dovoliť uhrádzať. Od týchto údajov sa odvíja aj konkrétna ponuka banky. Tu sú najvyhľadávanejšie bezúčelové úvery, pretože netreba dokladovať účel použitia, čo je najmä pri svojpomocnej rekonštrukcií pomerne obtiažne. Vyhnete sa však nutnosti ručenia nehnuteľnosťou.

Možnosť ponúkajú aj stavebné sporiteľne. Ich medziúver je totiž obľúbený pre svoju výšku. Požičať si takto môžete až 15 000€, a to aj bez založenia nehnuteľnosti. Splácať však tento úver môžete od 10 do 30 rokov.

Pozor si teda treba dať nielen na výšku splátok, aby ste ich pohodlne zo svojho rozpočtu utiahli, ale aj na dobu splácania. V domácnosti sa všetko opotrebováva, a tak je zrejmé, že o niekoľko rokov, budete musieť podobné zmeny robiť opäť. Nemalo by sa tak stať, že budete stále splácať úver na prvú rekonštrukciu.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.