Záhradná architektúra nie je jednodňovou záležitosťou

0 435

V mnohých televíznych reláciách sa stretávame s úpravou interiéru a exteriéru behom niekoľkých hodín. Ide o to, aby sa za určité časové obdobie stihlo zrekonštruovať všetko a s veľkým „wau“ efektom. V bežnom živote to tak ale nefunguje. K vytvoreniu príjemného prostredia vo vašej záhrade je potrebné rešpektovať niekoľko krokov, pretože doma asi nemáte pracovný tím zložený z tých najväčších odborníkov a profesionálov.

 

Plánovanie rozpočtu

Základná vec každého plánu je stanovenie rozpočtu. Od toho sa bude odvíjať všetko ostatné. Výber vhodných materiálov, konkrétne druhy rastlín a prírodných doplnkov, veľkosť stavebných zásahov, estetický dizajn a iné práce.

Návrh projektu

Navrhnúť si všetky veci do detailu nie je vôbec žiadna hračka. Ak sa budete obracať na odborného, záhradného architekta, urobíte zrejme najlepšie. Pokiaľ sa spoliehate na vlastné schopnosti, musíte byť oveľa dôslednejší. Dnes sa dá na internete nájsť naozaj všetko. Stačí položiť Googlu potrebnú otázku a prinajmenšom nájdete celý rad inšpirácií.

Čo je dnes trendy

V súčasnej dobe sa praktizuje pre záhradnú architektúru niekoľko variant. Každá záhrada je súčasťou určitého domu, a preto si ju chceme zariadiť tak, aby sme sa v nej cítili ako doma.

Záhradný nábytok je prvou voľbou, po ktorej siahame, pretože aj vonku pod „holým“ nebom chceme mať svoju vlastnú obývačku.

Príroda do prírody. Aj toto heslo v súčasnej dobe ešte platí. Viac pri rekonštrukcii preferujeme drevo a kameň, ako kedysi klasický betón, ktorý ako pozostatok bývalej doby dnes „straší“ naozaj všade.

V jednoduchosti je krása, platí to asi vo všetkom. Ani tento priestor si preto príliš neprekombinujte. Farby majú tiež svoju úlohu, no ak to s nimi preženiete, nemusí sa želaný výsledok dostaviť.

Bio produkty sú trendovou záležitosťou. Na vašej novej záhrade si môžete vytvoriť aj vy kúsok priestoru, na ktorom si ich jednoducho vypestujete. Prinajmenšom to môžu byť aj obľúbené bylinky.

Dokonalá záhrada sa sama nevytvorí a aj po jej renovácii si bude vyžadovať niekoľkodňovú starostlivosť, a to najmä v letných mesiacoch. Pokiaľ budete myslieť na tieto rady, možno zvládnete celú rekonštrukciu oveľa ľahšie.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.