Prečo je podlahové kúrenie stále viac obľúbenejšie?

0 134

Trendy vo vykurovaní domácností sa v priebehu rokov menia na nepoznanie. V prvom rade ide o maximálnu úsporu nákladov na prevádzku tohto systému a za druhé je to ekológia, ktorá by mala byť k prostrediu tiež oveľa šetrnejšia.

Viac druhov

Ako v každom odvetví aj vo vykurovaní existuje niekoľko spôsobov a druhov, ktoré sa vedia prispôsobiť konkrétnej požiadavke domu,majiteľa a iným podmienkam. Pri podlahovom kúrení poznáme dva základné druhy a jednu novinku. Podlahové vykurovanie založené na klasickom využívaní elektrickej energie s pomocou vykurovacích káblov a pomocou rohoží. Vo svojej podstate sú oba tieto spôsoby totožné, akurát sa tu rieši konkrétna vlastnosť miestnosti, ktorú je potrebné vykurovať.

Infračervená novinka

Na trh sa dostala aj nová vec, ktorá v oblasti podlahového vykurovania začína spôsobovať nemalý prievan. Pôsobenie infračervených lúčov je veľmi dobre známe a účinky sú blahodarné aj pre naše zdravie. V prípade vykurovania to do určitej miery platí tiež. Systém je založený na ich pôsobení a dokáže nahradiť aj účinok slnečného žiarenia.
Podlahové kúrenie má výhodu komfortu. Nezaberie žiadny priestor a predsa prehreje celý dom. Infračervené vlny zohrejú všetky predmety a živé organizmy, ktoré sa v danej miestnosti nachádzajú a potom príde na rad vzduch v miestnosti.

Funguje ako slnko

Ľudské telo má schopnosť vstrebávať dlhovlnové infračervené žiarenie s určitou vlnovou dĺžkou. Tieto infračervené vlny prenikajú do tela, niekedy až do hĺbky viac ako 4 cm, priamym procesom vzniká v tele kinetická energia, ktorá sa vo výslednom efekte mení na teplo. Prehrejú sa svaly a krv, roztiahnu sa cievy, čo má zasa za dôsledok jej zvýšený prietok. Po procese viacerých priaznivých účinkov telo dostane energiu ako z bežných slnečných lúčov počas dlhých letných dní.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.