Vedeli ste, že krásny a odolný kamenný koberec je na trhu už viac ako 20 rokov?

0 795

Zdá sa vám pri pohľade na kamenný koberec, že ide stále o novinku na našom trhu? Nie je tomu tak. Ide o zavedený tovar, ktorý je rokmi vyskúšaný. Stretnúť sa s ním môžete aj pod názvom kamienková podlaha, kamienkový povrch, štrkový koberec. Používa sa nielen na podlahy, ale aj na steny, pričom v oboch prípadoch vyzerá veľmi pekne. My sa budeme venovať variante určenej na vytvorenie kamenného koberca.

Kamenný koberec do interiéru aj exteriéru

Je na vás, či sa rozhodnete štrkový koberec použiť do interiéru alebo exteriéru. Smelo z neho môžete zhotoviť podlahu do chodby, kuchyne, obývacej izby alebo napríklad kúpeľne. Je dobré vedieť, že tu je dostačujúca výška kamienkového koberca 8 – 10 mm. V interiéri sú najvhodnejšie frakcie kameňa do 5 mm. Pri frakcii 4 – 8 mm by ste tiež vrstvy 10 mm ťažko dosiahli, aby dostatočne prekryla podklad.

Kamienkový koberec je vhodný aj na vonkajšie použitie. Dokonca sa dá použiť aj tam, kde sa jedná o pojazdovú plochu, ktorá bude zaťažená osobným automobilom. V miestach, ktoré sú určené len na chôdzu, stačí pri rovnomernom podklade kamenný koberec s hrúbkou 14 – 15 mm. V prípade, že ide o pojazdovú plochu, sila by mala byť od 20 mm vyššie. Zároveň je dobré poradiť sa s odborníkmi na výber vhodného typu kameňa a jeho frakcie.

Čistenie, údržba a regenerácia kamenného koberca

Na zachovanie krásy kamenného koberca je dôležité tu a tam ho vhodne udržiavať. V interiéri je údržba štrkového koberca úplne jednoduchá. Môžete ho vysávať aj zametať, príp. umyť vodou s bežným saponátom.

V exteriéri ho možno tiež zametať, najvhodnejšie sú gumové zmetáky, ktoré sú veľmi šetrné. Použiť môžete aj vapku, s ktorou je možné nečistoty rýchlo zmyť. V zime je dobré použiť hrablo bez ostrej hrany, pri niektorých typoch je možné koberec presolovať. Nie je nikdy vhodné povrch posýpať štrkom alebo pieskom.

Po čase je dobrá aj regenerácia a obnova kamenného koberca. Pravidelné pretieranie revitalizačným náterom zvýši lesk, ale aj spevní povrch. Vrchná vrstva spojiva by inak vplyvom UV žiarenia časom degradovala. Ideálna doba na obnovu je po 2 – 3 rokoch.

Veľa farebných prevedení kamenných kobercov

Máte radi teplé odtiene hnedej farby, smotanovú, béžovú, tehlovo červenú, alebo studenú šedú, čiernu, šedú s nádychom do modra…? V obrovskej ponuke prírodných kamienkových kobercov si určite vyberiete. Tú nájdete na webových stránkach kamienkovy-koberec.sk, rovnako ako mnoho užitočných rád a návodov.

Aby bol celkový vzhľad dokonalý, môžete si na uvedených webových stránkach kúpiť aj lišty a náradie, čelá schodov alebo kamienkové kvetináče.

Poďte si vybrať a stavte na desaťročiami overené kamenné koberce. Budete určite spokojní.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.