Ako nás môžu ovplyvňovať farby v priestore

0 310

Priestor, v ktorom sa nachádzame a denne trávime niekoľko hodín nás svojím spôsobom ovplyvňuje. Môžu to byť rastliny, rozloženie nábytku, svetové strany, veľkosť izieb a farby. Naozaj si to ani nemusíme uvedomovať a predsa sú naše pocity ovplyvňované okolitým prostredím. Farby sú podstatnou časťou nášho života a bez nich by bolo na svete dosť „divne“. Okrem iného nám dodávajú aj určitú dávku energie, a ak si jej chceme dopriať čo najviac mali by sme si vybrať tie správne. Každá farba symbolizuje niečo iné a správnou kombináciou si viete vytvoriť dokonale harmonický domov.

Červená energia ohňa

S červenou farbou si do priestoru vnesiete klasickú vášeň a lásku. Okrem toho podporuje kreatívne myslenie a aktivitu. Mala by pritiahnuť energiu, ktorá podporí vašu kariéru v práci alebo inej oblasti, s jej prítomnosťou sa vám dostane uznania a budete prosperovať. To, že sa táto farba spája s teplom, ohňom a vášňou je asi najznámejšia vec, ktorú o nej vieme. Aplikovať by ste si ju mali viac na južné strany a severovýchod, a to v podobe doplnkov, obrazov a farebných stien v tomto tóne.

Zelená hojnosť dreva

S touto farbou si dokážete zaistiť podporu pre zdravie a vitalitu, rast bohatstva a prosperity. Element dreva tu zohráva dôležitú úlohu v podobe hojnosti. Patria sem všetky odtiene zelenej a tmavohnedá farba. Farebné kreácie, doplnky a celkovú energiu dreva sa odporúča umiestniť na východ, juhovýchod a juh. Veľkým príkladom takejto energie sú samozrejme zelené rastliny, konkrétne fikus benjamín, tučnolist, alebo čínska ruža. Ani nábytok vyrobený z dreva nie je zlou voľbou a účinkuje podobne ako samotná zeleň.

Modrý pokoj vody

Pokoj, čistotu a sviežosť prináša element vody v podobe modrej farby. Jej umiestnenie sa doporučuje na sever, juhovýchod a východ. Klasickou predstavou tohto elementu sú rôzne fontány, akvária, téma obrazov s vodou, modré závesy, koberce a iné doplnky.

Hnedé stabilita zeme

Hnedá farba a jej odtiene až po oranžovú dokážu navodiť pocit stability, zázemia, rozhodnosti a podpory. Element zeme pomáha vytvoriť silný pocit bezpečia, udržiavať stabilné rodinné a pracovné vzťahy. V každom priestore by sa mala táto farba nachádzať, pretože rovnováha, ktorá sa pomocou nej navodzuje je dnes dôležitá asi všade. Prvky tohto elementu by sa mali umiestňovať na juhozápad až severovýchod. Klasickým príkladom doplnkov sú v tomto prípade kamene, vázy, porcelán, doplnky z hliny, koberce a iné bytové doplnky v zemitých farbách.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.