Začína sezóna, nezabudnite na pravidelnú údržbu

0 346

Príroda sa pomaly prebúdza zo zimného spánku a všetko naokolo začína ožívať. Platí to aj pre naše záhrady a okolia domov, kde sa začína objavovať pekná zelená tráva. Čoskoro však budeme s ňou nemilosrdne bojovať a zháňať vhodnú techniku a spôsob ako minimalizovať jej rast do úhľadnej podoby.

Kontrola stavu záhradnej techniky

Práve teraz je tá vhodná doba na kontrolu takýchto doplnkov a poprípade výber novej techniky na kosenie a údržbu vášho trávnika. Prebudiť vašu kosačku, vertikulátor, krovinorez, záhradné nožničky, pílky a ostatných pomocníkov. Nastala nová sezóna, ktorá ich zas a znovu prevetrá. Ak ste si pred zimou dali tú námahu a všetky spomínané náradia a prístroje dôkladne vyčistili a pripravili na odpočinok, možno sa vám teraz bude s nimi pracovať oveľa jednoduchšie. Ak ste si to nechali na poslednú chvíľu, musíte to urobiť teraz. Pred tým než začnete dbajte na pár dôležitých detailov.

Nezabudnite na elektrické káble

Pri elektrických pomocníkoch musíte dávať pozor na prívodné káble. Dobre ich prekontrolujte a pokiaľ sa vám niečo nepozdáva obráťte sa na odborníka a uskutočnite ich výmenu.Ak ste kovové časti pred zimou uchránili špeciálnou látkou, ktorá by mala účinne bojovať s koróziou, teraz nastáva čas na jej odstránenie. Ak sa aj napriek tomu nezabránilo vzniku „hrdze“, môžete ju odstrániť jemnejším brúsnym papierom. Ten si s ňou v niektorých prípadoch vie poradiť naozaj veľmi dobre.

Zbavte povrch možných prekážok

Ani úprava terénu by za tým všetkým nemala zaostávať. Vieme, že je to niekedy ako boj s „veterným mlynom“, no v prvom rade si uchránite spotrebiče, ktoré sa starajú o dokonalú úpravu tohto povrchu a v neposlednom rade to budú aj financie, ktoré by ste si poruchou mohli z peňaženky iba vytiahnuť. Reč je najmä o kameňoch a hrubších predmetoch, ktoré by s nožom vašej kosačky nemuseli mať zľutovanie. Podobne na tom budú aj rôzne plastové vrecká, špagáty, drôt a niekedy aj väčšia kopa zeminy.
Kto má doma kosačku, veľmi dobre vie, o čom je reč. A kto si na tieto veci nedáte pozor, zistíte veľmi rýchlo, prečo sme vás upozorňovali na spomínané veci. Tieto zariadenia nie sú celkom lacnou záležitosťou, ktorú by ste si mohli dovoliť kupovať každý deň. V tomto prípade teda platí, „opatrnosti nie je nikdy dosť“ dvojnásobne.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.