Poradíme vám, na čo by ste nemali zabudnúť pri výmene okien

1 654

Investovať do vlastného domu sa niekedy naozaj oplatí. V závislosti od aktuálnych požiadaviek je potrebné vedieť a poznať určité kroky, ktoré vám zaistia komfort a pohodlie počas všetkých ročných období.

S prichádzajúcou jarou a teplejších letných dní je ten najlepší čas na rekonštrukčné práce akéhokoľvek druhu. Platí to aj pri výmene okien. Nech je to už z akéhokoľvek dôvodu, pokiaľ uvažujete o plastových oknách, mali by ste si dopredu premyslieť jednotlivé kroky a obrátiť sa na spoľahlivú firmu.

Dilatácia a výber okien

Občas si je však dobré preveriť všetky informácie a vyznať sa aspoň v základných veciach, ktoré takejto výmene predchádzajú. Plastové okná a ich výber je v dnešnej dobe veľmi veľký. Rôzne profily a farby vás niekedy nútia premýšľať nad kompromisom. Pri farebných oknách by ste mali počítať s možným rozpínaním. Plastové okná v bielej farbe sú na tom o niečo lepšie, ich rozpínavosť je cca o 2 mm na 1 m. U farebných je to o niečo viac, presnejšie 3 mm rozpínavosť okna na 1 m. Preto by ste pri jeho výbere a ideálnej veľkosti mali na tieto veci myslieť a počítať s určitou rezervou.

Nové a pekné plastové okno je jedna vec, ale za predpokladu, že podceníte jednotlivé kroky, môže sa vám to neskôr vypomstiť. Pri zameraní okna je nutné počítať s takzvanou pripojovacou škárou o veľkosti 1 až 2,5 cm. Závisí to od typu okna a stavby, na ktorú sa bude aplikovať výmena.

Ak vám už doručia nové okná nezabudnite si ich prekontrolovať. Kompatibilnosť rozmerov okna a otvoru, do ktorého sa bude vkladať je nutná. Po odstránení starého okna si musíte zarovnať prípadné nedokonalosti rýchlo tvrdnúcou maltou, alebo iným materiálom. Osadenie samotných okien nechajte na odborníkov. Samozrejme, ak máte v tom prax, nič vám nebráni v ich inštalácii. Po ukončení všetkých prác si budete môcť spokojne vydýchnuť, že máte ďalšiu dôležitú vec za sebou.

1 komentár
  1. Martin hovorí

    Podľa mňa najdôležitejšie na výmene okien je, aby človek zvolil správneho predajce. Už je tomu asi rok čo som menil okna, ale pamätám si že mi vo všetkom poradil obchodník, jeho prístup k zákazníkovi sa mi páčil a myslím že mi poradil dobre, len som si dával pozor pri podpise zmluvy, pretože od toho sa to potom všetko odráža, ale u mňa bolo všetko v poriadku.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.