Trendy v bývaní: jar a leto 2017 ovládnu línie a emócie

0 500

Pocit pohodlia a bezpečia rozhoduje vo svete bývania viac ako inokedy. Trendy v bývaní sú totiž tento rok postavené na emócii. Vnútorná pohoda, komfort a účelnosť, prirodzený vzhľad – štyri hlavné trendové atribúty na jar a leto 2017. Mäkký kontrast, prirodzený vzhľad, kvitnúce emócie a modrá melange – to sú zase štyri línie aktuálnej filozofie bývania.

,,Zníženie stresu, rozjímanie a ničnerobenie sú dnes viac žiadané ako kedykoľvek v minulosti. Čas od času nám jednoducho nekonečné váľanie sa na mäkkých látkových vankúšoch vytvára dobrú náladu, pretože domov je na prvom mieste v starostlivosti o dušu,“ to je názor profesora Axela Venna, dlhoročného poradcu projektových spoločnosti Hornbach.

Trendy na jar a leto 2017 sa teda nesú v štyroch hlavných líniách:

Black&white comfort – mäkký kontrast

Tento štýl je postavený na decentnej hre farieb. Vyznačuje sa funkčnosťou, prirodzenosťou a je autentický a primeraný použitým materiálom. Podobne pôsobí aj nábytok a príslušenstvo. Využitá je tu kombinácia tvrdých a mäkkých materiálov v podobe ťažkého plátna či poddajnej ovčej kožušiny. Takýto jemný kontrast len podporí harmóniu domova. Priestor v štýle Black&white comfort pôsobí prehľadne, pohodlne a čisto, bez zbytočných kriviek. Je skvelý na každodenný život i oddych. Všeobecne sa dá charakterizovať ako mladistvý štýl, ktorý ale vyhovie všetkým generáciám.

Nordic Atmosphere – prirodzený vzhľad

Útulnosť a pohodlie prostredia v jednom. Pre tento trend je určujúca túžba po ľahkosti, zobúdzajúcej sa prírode a dobrej nálade. Akceptovaná je aj škandinávska prirodzenosť. Nordic Atmosphere, to sú svetlé a prirodzené priestory. Rozčlenenie takéhoto bývania podporujú pastelovo ladené farby aj svetlé drevo, ktoré dotvára pokojnú atmosféru. V kombinácii s vhodnými žiarovkami priestor dostáva priam nostalgický šarm. Život v takomto pohodlíčku sa oplatí žiť.

Nordic Atmosphere
Nordic Atmosphere

Relaxed living – modrá melange

Až 40% ľudí považuje modrú za svoju obľúbenú farbu. Štýl bývania á´la modrá melange preto využíva všetky odtiene a kontrasty modrej. Nie vždy platí, že bývanie vo farbách modrej musí pôsobiť chladne. Vďaka mäkkým textíliám a teplými odtieňom dreva môžete vytvoriť útulnú atmosféru. Relax living je aj o prehľadnosti, čistote a jasnosti. Biela skvele ukáže v kombinácii s modrou a v kontraste pôsobí ešte belšie. Tieto farby spolu si nesú veľkú obľubu naprieč generáciami.

Relaxed living
Relaxed living

Blooming emotions – Feeling Good – kvitnúce emócie

Emócie sú v tomto prípade najlepším radcom. Štýl je postavený na troch hlavných pilieroch – účelnosť, komfort a pocit úžasnej pohody. Priestory, zariadené v tomto štýle, sú zároveň zrkadlom osobnosti ľudí, ktorí ich obývajú. Kreatívnu základňu ponúkajú kvetinové tóny, hrajúce od elegantnej ružovej cez koralové tóny až po hebkú modrú. Teplé farby pôsobia pozitívne na náladu obyvateľov i návštevníkov takéhoto interiéru. A o tom toto bývania presne je – o spoločnosti a užívaní si života.

Blooming emotions – Feeling Good
Blooming emotions – Feeling Good
Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.