Výhody plechovej krytiny na streche

0 325

Plechové strešné krytiny patria medzi tradičné stálice na strechách domov na Slovensku. V porovnaní s inými typmi strešných krytín má tá plechová niekoľko výhod, ktoré skôr či neskôr ocení každý. Práve kvôli nim sa plech na streche oplatí. 

Plechové strešné krytiny sú chránené proti korózii

Bývalo zvykom, že pozinkovaný plech na strechách bolo treba pravidelne natierať a tým ho chrániť pred hrdzou. To už ale neplatí, pretože aktuálne sa plechová strešná krytina vyrába s dôrazom na povrchovú úpravu, ktorú majiteľ domu už nemusí dodatočne riešiť. Vďaka nej je tak krytina chránená nie len pred spomínanou koróziou, ale aj poveternostnými vplyvmi ako dážď alebo silné slnečné žiarenie. Reč je najmä o medených, titanzinkových a antikorových plechoch, ktoré sú napríklad v porovnaní so škridlami oveľa ľahšie, čo umožňuje ich rýchlu montáž bez nutnosti klampiarskych zásahov.

Plech vydrží aj veľmi nepriaznivé poveternostné podmienky

Plechová strešná krytina toho vydrží naozaj veľa. Dôkazom toho je fakt, že sa bežne využíva aj na miestach s veľmi nepriaznivými klimatickými podmienkami. U nás plechové krytina nájdete aj na Orave či iných miestach s vysokými teplotnými výkyvmi počas roka. Prvýkrát bola ale plechová strešná krytina použitá na strechách domov v severských krajinách. A osvedčila sa veľmi dobre. Vďaka svojej nízkej hmotnosti sú plechové krytiny vhodné ako pokrývka striech starších domov, ktorých krov zbytočne netreba zaťažovať ťažšími variantami krytín. Plech zároveň nie je nasiakavý a krytina z neho sa môže vyrábať vo veľkých formátoch, čo veľmi skráti čas ich montáže.

Vyššia hlučnosť sa dá ľahko vyriešiť

Napriek nepochybným výhodám sa istá forma predsudkov nevyhla ani plechovým strechám. Často sa naráža najmä na údajnú zvýšenú hlučnosť počas dažďa. Tú môže zmierniť profil plechovej strechy, najmä však fakt, že každé obývané podkrovie musí byť zateplené. A tepelná izolácia, okrem iného, účinne izoluje zvuk, čím zo spomínaného problému robí bezpredmetnú záležitosť.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.