Detská izba: Vyhnite sa gýču

0 321

Detský svet je plný fantázie a originálnych nápadov. A na to, aby sme ho ešte viac rozvíjali je potrebné im dopriať priestor, ktorý bude všetky tieto kroky podporovať. Kde inde sa dieťa cíti ako doma, ak nie vo svojej detskej izbe. Aj jej zariadenie podlieha módnym trendom v spojení s maximálnou funkčnosťou.

Vzťah detí k určitým životným hodnotám sa buduje najjednoduchšie v útlom veku. Vo svojej podstate sa to dá povedať o všetkom, čo sa týka ľudskej povahy. Nie nadarmo s hovorí:

„Ohýbaj ma mamko, pokiaľ som ja Janko“

Jednoduché línie sú dobrý základ

Dnes je to oveľa viac zložitejšie, pretože na trhu je nespočetné množstvo inšpirácie a vybrať si pre vaše dieťa to najlepšie nie je jednoduché. Ani voľba kvality nie je ľahká. Zariadiť novú a originálnu detskú izbu ovplyvňuje aj vek vášho dieťaťa. Jeho štýl sa bude postupom času meniť, takže na začiatok by ste mohli byť trochu jednoduchší a pohrať sa len s farbami.

Overená klasika je niekedy najlepšou voľbou, doplniť jednofarebné steny sa dajú vždy moderným obrázkom s rozprávkovým motívom. Takto sa možno aspoň trochu priblížite k pestovaniu umenia u vašich detí.

Ak je dieťa ešte príliš malé a jeho priestor sa vymedzuje v rámci spálne, vyplňte ho jednoduchým obrázkom s ilustráciou a bude to oveľa vkusnejšie ako prezdobená postieľka.

Viac dostupných možností

Steny detskej izby sú dilemou mnohých rodičov. Malé deti sa len postupne učia niektorým návykom, a preto občas príde k malej nehode na čistej stene. Takéto steny môžu byť nie len plochou pre obrazy, ale aj samotným plátnom. Svojpomocne, s deťmi, podľa šablóny, možností je niekoľko a výber tej správnej je v prvom rade na vás.

Podobne vám môžu poslúžiť aj plagáty. Dekorovanie detskej izby je v dnešnej dobe moderných „vychytávok“ naozaj pohodlné.

Poličky a príjemné osvetlenie tomu celému dodajú správny podtón a navodia želanú atmosféru.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.