Vyberáte garážovú bránu? Tak určite zvoľte rolovaciu

0 1 487

Ak plánujete stavať garáž, práve ju staviate, alebo už vás unavuje každý deň ručne otvárať bránu, aby ste mohli vyraziť, zbystrite. Nech už vyberáte garážovú bránu z akéhokoľvek dôvodu, prečítajte si hlavné argumenty, prečo dať prednosť elektrickým rolovacím garážovým bránam pred klasickými krídlovými.

Úspora miesta

Aj malá garáž vám môže urobiť veľkú službu. Je ale vôbec možné do užšieho priestoru nainštalovať bránu? S krídlovou bránou môžete mať problémy. Rolovacia garážová brána od značky Minirol je tá ideálna voľba, pretože sa vyrába vždy priamo na mieru. Zároveň vám ušetrí miesto pod stropom garáže. Naraz sa vám ponúka priestor, kam si môžete uložiť lyže alebo zazimovať záhradný nábytok. Každý centimeter štvorcový sa totiž počíta! Ak, naopak, uprednostňujete garáž s priestrannou dielňou, brána s rozmerom až 6×5 metrov vám bude určite vyhovovať.

Brána s boxom a brána bez boxu

Krídlovú bránu musíte vždy niekde zaprieť, obchádzať ju, otvárať, zatvárať atď. Rolovacia garážová brána Minirol sa pri otvorení bezpečne schová ─ do boxu alebo sa rovno zaroluje do garáže. Rozdiel je jasný na prvý pohľad.

Brána s boxom má hliníkové lamely na stranách zapustené do vodiacich líšt a vďaka nim sa tak pri otváraní roluje do boxu. Tento typ garážovej rolovacej brány môžete umiestniť prakticky do každej garáže. Druhý typ, teda brána bez boxu, vyžaduje mať miesto aj v garáži. Lamely sú k sebe pripevnené a pri otváraní sa celá brána navíja na hriadeľ, ktorý je umiestnený vnútri boxu.

Garážová brána

Bezpečnejšie vyhotovenie proti zlodejom, vetru, dažďu

Okrem elegantného zhotovenia a kvalitného materiálu by mala brána spĺňať ešte jednu úlohu ─ odolať vniknutiu zlodejov. Rolovacia garážová brána je opatrená bezpečnostnými prvkami, teda závesnými závažiami v prípade brány s boxom a závesnými pružinami držiacimi lamely v prípade brány bez boxu. Po zavretí tak drží ako pribitá a neprejde ňou ani myš!

Kto je Minirol?

Minirol je značka výrobkov špecialistov na rolovacie systémy ─ Building Shutter Systems. Na mieru už osemnásť rokov vyrába predokenné rolety, screenové clony, garážové brány či siete proti hmyzu. A ako to už pri našich výrobkoch býva ─ zákazníkom k nim automaticky pribaľujeme aj naše technické poradenstvo.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.