Vyberáte si nové tieniace prvky? Ponuka je skutočne bohatá

0 810

Pamätáte sa ešte na časy, keď sa nad tienením okien ani nerozmýšľalo a rovno si každý dával vnútorné žalúzie? Alebo ešte predtým populárne rolety? Teraz už si ľudia vyberajú rôzne druhy tienenia podľa svojich preferencií, keďže každý typ má pochopiteľne svoje výhody aj nevýhody.

Ak môžete, použite vonkajšie tienenie

Pre obyvateľov rodinných domov sa stáva populárnou hlavne rôzna vonkajšia tieniaca technika, ktorá má výhodu v tom, že chráni lepšie pred priveľkým prehrievaním interiéru, keďže bráni slnečným lúčom, aby vôbec vstupovali do interiéru. Okrem toho môže byť vonkajšie tienenie aj skvelým dizajnovým prvkom, ktorý dodá vášmu domu naozaj moderný vzhľad.

Ak sa vám však nedá použiť vonkajšie tienenie alebo len skrátka chcete jedným prvkom okrem zabezpečeného tienenia aj podtrhnúť dizajn vášho interiéru, bohatý výber vás čaká aj medzi vnútornou tieniacou technikou. Stačí si len vybrať.

Aj v interiéri si vyberiete podľa vašich predstáv

Comeback hlásia interiérové rolety, ktoré si ale nepredstavujte ako tie rolety, ktoré boli vo vašom byte, keď ste sa doň pred pár desaťročiami sťahovali. Moderné rolety sú už na úplne inej úrovni nielen po dizajnovej stránke, ale aj v jednoduchosti inštalácie. Môžete tak mať interiérové rolety, ktoré jednoduchým spôsobom nacvaknete na rám okna, takže ich inštaláciu zvládne každý.

Samozrejme, interiérové žalúzie idú taktiež s dobou a existuje niekoľko typov a samozrejme aj farebných variant, takže si na svoje prídete, nech máte akýkoľvek vkus. Prípadne si môžete zvoliť vertikálne žalúzie, ktoré už dávno nie sú len výsadou kancelárií.

Ak však chcete zatieniť váš interiér a zároveň do neho priniesť skutočne dominantný dizajnový prvok, skvelou voľbou bude nechať si vyrobiť krásne závesy na mieru. Môžete si vybrať z množstva látok, vzorov a farieb a tak dokonale zladiť závesy so zvyškom vášho interiéru. Budú tak prvkom, ktorý upúta, ale nebude vyzerať, že tam nepatrí.

Zdroj obrázka:
Lifestyle Travel Photo / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.