Obávate sa dlhých termínov dodania materiálu na rekonštrukciu?

0 100

- Advertisement -

Stavba domu, ale aj kompletná rekonštrukcia bytu je proces, ktorý pozostáva z mnohých etáp. Ak chcete čo najrýchlejšie bývať v novom, je potrebné zosynchronizovať všetky práce, aby nasledovali v tesnom slede za sebou.

Základné veci by ste mali mať pripravené kedykoľvek bude treba

O to je to ťažšie ak si rekonštrukciu nerobíte svojpomocne, respektíve vám jednotlivé veci robia rôzni ľudia. A ak si materiál zabezpečujete samostatne, musíte sa postarať o to, aby bol nachystaný vtedy, keď ho bude treba. Nechcete predsa platiť niekomu za prácu, keď v skutočnosti bude len nečinne čakať, dokedy mu poskytnete potrebný materiál.

V takomto prípade je vhodné pri výbere materiálu zbytočne „nevymýšľať“ a neobjednávať si neštandardné veci s neurčitou dobou dodania. Obzvlášť to platí pre dôležité veci ako sú podlahy. Bez položenej podlahy sa totižto ďalej s prácami neposuniete a preto ak potrebujete mať podlahu pripravenú na určitý termín, pri kúpe vyberajte z ponuky podláh skladom.

Niečo počkať môže, ale nech to nie je príliš dlho

Naopak, pri interiérových dverách je možné aj nejaké to zdržanie. Teda v prípade, že nemáte predom na konkrétny termín dohodnutého niekoho, kto vám ich bude osádzať alebo potrebujete dvere aspoň tam, kde ich skutočne treba, napríklad na kúpeľňu, WC, prípadne spálňu. V takýchto prípadoch tiež príliš nerozmýšľajte a ideálne dvere do vášho interiéru vyberajte taktiež podľa toho, aké má daná firma, z ktorej sa chystáte objednávať, dvere skladom.

Vyberať radšej zo skladovej ponuky (nielen pri spomínaných podlahách, či dverách) sa obzvlášť hodí hlavne v súčasnosti, keď trh vo všeobecnosti trpí nedostatkom a termíny dodania bývajú oveľa dlhšie ako zvyčajne. Nehovoriac o cenách, ktoré značne narástli a zrejme ešte rásť budú, preto ak ešte len zvažujete rekonštrukciu, radšej sa do nej pustite čo najskôr.

Zdroj obrázka:
lenetstan / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.