Vyberáme krb

0 381

Povestné teplo domova sa dá dosiahnuť rôznymi spôsobmi. Prispieť k nemu ale môžete aj inštalovaním a používaním krbu, z ktorého sa do interiéru bude šíriť veľa príjemnej pohody a tepla.

Čo od krbu očakávate?

Je vám prednejšia tepelná účinnosť, estetická funkcia alebo kombinácia oboch ? Ujasnite si čo od krbu očakávate a výber sa vám razantne zúži a vyšpecifikuje (možno aj na krbové kachle, ktoré sú efektívne a vizuálne hodnotné zároveň).

Nekupujte krb s úmyslom vykurovať viac ako jednu izbu

Pokúsiť sa ušetriť náklady na vykurovanie takýmto štýlom, to by nikam neviedlo. Akurát čo by ste prehriali miestnosť, v ktorej sa krb nachádza. A ešte k tomu by ste ho museli stále udržiavať v chode.

Efektívnejšie vykurovanie

Ak hľadáte efektívny spôsob vykurovania, zvážte kúpu krb s automatickou reguláciou termostatu. Nastavíte si požadovanú teplotu v miestnosti a krb ju bude vďaka zabudovanému zariadeniu sám kontrolovať a udržiavať.

Krb sa snažte prispôsobiť

Ak už máte jasno v tom ktorá krbová vložka by to mala byť, požiadajte predajcu prípadne zákaznícke oddelenie eshopu o všetky dostupné rozmery. Prosto, choďte si za svojim a za rozmermi, ktoré čo najideálnejšie zapasujú vašim potrebám.

Ako vyzerá s ohňom a bez?

Zhodnoťte krb v „zapnutom“ aj „vypnutom“ stave. Keďže nebude bežať celý rok 24 hodín denne, je dôležité, aby ste s vizuálnou stránkou zariadenia boli spokojní aj vtedy, keď plamene utíchnu.

Dobré krby pracujú aj bez ventilátora

Vyhýbajte sa vykurovacím vložkám, u ktorých distribúcia tepla prebieha za pomoci ventilácie. Najlepšie krby sú efektívne aj bez tohto zariadenia. Ventilácia možno zlepší cirkuláciu, bude to ale len marginálne a v pozadí bude vždy nejaký rušivý zvuk či šum. Ak už krb ventilačný systém má, mal by sa dať podľa potreby vypínať a zapínať.

Aj elektrické krby sú dobrou voľbou

Elektrické krby sú k dispozícii v mnohých veľkostiach a prevedeniach s množstvom zaujímavých úprav. Nevyžadujú odvzdušňovací systém, takže sa hodia kdekoľvek do domácnosti, kde navodia pocit estetickej rovnováhy a pohodlia.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.