Viete si vybrať správne dvere?

0 516

Dvere sú neoddeliteľnou súčasťou prakticky akejkoľvek budovy. Aj keď sú v súčasnosti v domoch, prípadne bytoch, kde to je možné, populárne otvorené priestory, ktoré prepájajú napríklad obývaciu izbu a kuchyňu, sú miestnosti, kde dvere jednoducho potrebujete. Veď si len predstave ako by vyzerala domácnosť, ktorá by nemala dvere na kúpeľni.

Bezpečnosť netreba podceňovať, ale zároveň to nemusíte preháňať

Samozrejme, najdôležitejšími dverami sú tie vchodové, ideálne ak sú to naozaj kvalitné bezpečnostné dvere. Nie sú však bezpečnostné dvere ako bezpečnostné dvere. Pri ich výbere pozerajte hlavne na jeden parameter, ktorým je trieda bezpečnosti.

Tried bezpečností je 6, pričom trieda 6 je tá najvyššia. Konkrétne tá a spolu s ňou aj trieda bezpečnosti 5 sa pre bežné vchodové dvere nepoužívajú. Naopak triedy bezpečnosti 1 a 2 sú stále iba základným zabezpečením.

Ideálnou voľbou sú tak triedy 3 a 4. Aby ste zbytočne nevyhadzovali peniaze za príliš drahé dvere, väčšinou pozerajte kľudne triedu 3. Ak takéto dvere budú mať naviac adekvátnu protipožiarnu ochranu, máte ideálne vchodové dvere. Triedu 4 si zvoľte v prípade, že máte v domácnosti majetok určitej hodnoty, pri ktorej by si mohla dať poisťovňa podmienku, že vaše vchodové dvere musia byť práve triedy bezpečnosti 4.

Ani výber interiérových dverí neberte na ľahkú váhu

Interiérové dvere už naopak nie sú o bezpečnosti, ale hlavne o dizajne. Aj keď vám možno pri navrhovaní vašich miestností nenapadne riešiť popri všetkom nábytku aj dizajn dverí, v realite sú interiérové dvere veľmi výrazným prvkom každej miestnosti, ktorá ich má.

Dokážu tak posunúť dizajn miestnosti na úplne inú úroveň. Zároveň však zlý výber interiérových dverí môže spôsobiť, že aj inak perfektne a štýlovo navrhnutá izba bude vyzerať nanajvýš priemerne a nehodiace sa dvere budú na seba strhávať nechcenú pozornosť.

Zdroj obrázka:
Fabio Balbi / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.