Kde v domácnosti nešetriť na kvalite?

0 419

Použitie kvalitných materiálov je dôležité kdekoľvek v domácnosti, ale predsa len sa nájdu miestnosti alebo aspoň časti zariadenia, ktoré bývajú namáhané viac ako ostatné a preto je ich kvalita ešte dôležitejšia. Veď predsa by ste nechceli po kompletnej rekonštrukcii niečo robiť po pár rokoch nanovo.

Ak vás tlačí rozpočet, šetrite tam, kde to má zmysel

Asi najnáročnejšie prostredie je v kúpeľni. Vysoká vlhkosť a voda dávajú zabrať nielen obkladom. Do kúpeľne sa preto oplatí naozaj investovať, aby všetko v nej vydržalo dlho krásne a funkčné ako nové. Na opačnej strane sú obývacia izba a spálňa. To sú miestnosti, kde sa dá aj niečo ušetriť.

Napríklad uprednostnením laminátovej podlahy pred vinylovou, keďže hlavnú výhodu vinylových podláh, ich 100% vodeodolnosť, v takýchto miestnostiach moc nepotrebujete. Ani elektrické zásuvky tu nemusia mať zvýšené krytie kvôli prostrediu.

Na čom sa však neoplatí šetriť je sedacia súprava a hlavne posteľ. Sú to časti nábytku, ktoré budete využívať denne a tak by mali aj dlho vydržať. Posteľ spolu s kvalitným matracom vám naviac musí byť schopná „poskytnúť“ dobrý spánok bez toho, aby vás ráno bolelo celé telo, či sa prejavili vážnejšie zdravotné problémy v budúcnosti.

V kuchyni neotestujete len svoje kuchárske schopnosti, ale aj odolnosť použitých materiálov

Ešte sme nespomenuli kuchyňu. Jej jednotlivé časti musia podobne ako pri kúpeľni veľakrát zniesť poriadnu záťaž. Pracovná doska a jedálenský stôl to pravidelne „schytávajú“ pri príprave a následnom konzumovaní pokrmov. A samotné varenie taktiež produkuje pary, teplo a samozrejme veľakrát aj voda sa dostane tam, kde by nemala, či niečo omylom rozlejeme na podlahu.

Keď sme pri tej vode, jej pôsobenie musí znášať pochopiteľne kuchynský drez. A nejde len o samotnú vodu a vlhkosť, ale aj vysoké teploty, ktoré má voda, v ktorej sme varili alebo umývali mastné riady.

Preto nič nepokazíte, ak vsadíte na istotu v podobe spoľahlivých nerezových drezov. Tie sú odolné proti hrdzaveniu a už spomínaným teplotám. Naviac na nerezovom povrchu nie sú žiadne póry, čiže udržiavať takýto drez čistý je hračka.

Zdroj obrázka:
Zastolskiy Victor / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.