Užitočné triky pre tých, ktorým miesto na záhrade už nestačí

0 906

V poslednej dobe sa stále viac ľudí snaží, dokonca aj na malom pozemku, pestovať nielen kôpor s petržlenom a bylinky, ale aj zeleninu s bobuľami a mnohé ďalšie iné exotické kvety či stromy. Ako ale skombinovať nedostatok miesta so záľubou, z ktorej máme aj pôžitok?

Odpoveď na otázku nemusíte hľadať len u záhradných architektov. Nápadov, ako si vytvoriť nádhernú okrasnú záhradu je naozaj dosť. Sú skvelou voľbou pre tých, ktorí túžia po riešeniach šetrných k životnému prostrediu a túžia ušetriť na vlastnoručne vypestovaných produktoch.

Nezvyčajné nádoby a kvetináče

Na pestovanie vlastnej zeleniny dnes nepotrebujete veľa miesta ani peňazí. Hrnce a kvetináče sú v súčasnosti pre tento zámer ideálne, pretože môžete použiť rôzne nádoby, ktorých máte doma pravdepodobne dosť. Čím odlišnejšia, tým originálnejšie riešenie dizajnu.

Neváhajte použiť všetko čo je na dosah a určite vďaka týmto doplnkom vytvoríte na záhrade tú správnu atmosféru.

Závesné systémy

Pestovanie zeleniny v kvetináčoch je vynikajúcim riešením na šetrenie miesta. Kam ich ale umiestniť, aby vám neprekážali v pohybe? Použitie závesných kvetináčov je pre tieto prípady ideálne a zároveň ľahšie na údržbu.

Používajte ale pevnejšie konštrukcie, pokiaľ možno kovové, pretože po naplnení hlinou môžu byť pomerne ťažké a nestabilné.

Zelená strecha

Ak máte menej miesta na záhrade alebo na dvore pred domom, môžete využiť plochu strechy. Dnes je to trend a skvelý spôsob izolácie a zaistenia optimálnej klímy v dome.

Zelené strechy sú vynikajúcim miestom pre pestovanie rastlín, bylín, zelene a zeleniny. Kvôli svojej výške nie sú zvyčajne v tieni, a preto vaša zelenina profituje z maximálnej úrovne slnečného žiarenia. Účinne využívajú aj dažďovú vodu. Prítomnosť záhrady na streche vám umožní užiť si aj odpočinok v prírode a dokonale sa zrelaxovať v pohodlí domova.

Zelené strechy však majú množstvo ďalších výhod, medzi ktoré patrí predĺženie životnosti striech ochranou ich materiálov pred prostredím, ako aj zníženie nákladov na energiu a kúrenie, pretože takéto strechy majú tendenciu udržiavať teplo budovy omnoho dlhšie.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.