Ako váš interiér zbavíte pachu od zvieraťa?

0 510

Domáce zvieratá hrajú v našom živote dôležitú úlohu. Sú vynikajúcim antidepresívom a živé bytosti s dobrou náladou, ktorá zlepšuje náš emocionálny stav. Zvieratá absorbujú negatívnu energiu a chránia náš domov pred zlom. Sú dokonalým domácim spoločníkom a verným priateľom, o ktorého sa je ale nutné starať, čo už samozrejme býva často problém.

Komplikáciou nemusí byť ani tak starostlivosť, ako hygiena a špecifický zápach. Nájsť na trhu prípravok, ktorý by psíka alebo mačičku prinútil k hygienickým návykom je naozaj ťažké. Viac menej je to o výchove a tréningu. Špecifický zápach sa bude šíriť ale vždy. Našťastie existuje veľa jednoduchých odstraňovačov zápachu v domácnosti, ktoré sú oveľa bezpečnejšie ako toxické čistiace prostriedky, ktoré pach na krátku dobu len prekryjú.

1. Vyskúšajte jablká

Je to veľmi jednoduché. Stačí ak prekrojíte jablko na polovicu a položíte na miesto, z ktorého pochádza nepríjemný zápach (napríklad v blízkosti odpadkového koša). Polovičky jabĺk absorbujú zápach až po dobu šiestich hodín! Vyskúšajte.

2. Neutralizujte octom

Ocot absorbuje a neutralizuje pachy a vytvára v miestnosti sviežu atmosféru. Biely destilovaný a jablčný ocot fungujú dobre. Nalejte ocot do sprejovej fľaše a ošetrite postihnutú oblasť. Nechajte pôsobiť niekoľko hodín a potom odstráňte pomocou parného čističa (Pred použitím skontrolujte účinok octu na konkrétnom povrchu na malom nenápadnom mieste). Alebo ocot nalejte do plytkých nádob a nechajte v miestnosti. Ocot vymieňajte každý deň, až kým zápach nezmizne.

3. Bojujte proti zápachu s jedlou sódou alebo kukuričným škrobom

Dokonalým neutralizérom je aj jedlá sóda. Na miesto, z ktorého pochádza nepríjemná vôňa, nasypte trochu jedlej sódy. Držte ju tam niekoľko hodín alebo deň, kým pohltí všetok zápach, a potom ju jednoducho odstráňte pomocou vysávača alebo navlhčenej utierky.

Aj tu pred použitím skontrolujte vplyv sódy na povrch na nenápadnom mieste. Sóda na varenie škvrny obvykle nezanecháva a nepoškodzuje ani nábytok a koberce, ale je lepšie sa o tom presvedčiť. Ak nemáte sódu, môžete použiť kukuričný škrob, funguje rovnako dobre.

4. Očistite koberec

Nalejte tri šálky jedlej sódy do sklenenej nádoby, pridajte 20 kvapiek niektorého z vašich obľúbených éterických olejov. Nádobu prikryte vekom a pretrepte tak, aby sa éterické oleje rovnomerne rozdelili v sóde. Posypte touto zmesou váš moderný koberec a nechajte pôsobiť 30 minút, potom všetko povysávajte.

5. Osviežte vzduch a vnútorné textílie

Pridajte do vody (nádoby s ostrekovačom) niekoľko kvapiek obľúbeného éterického oleja a striekajte do vzduchu. Voňavú vodu je tiež možné nastriekať na záclony, vankúše a iné látky v dome. Postrek z éterických olejov má okrem príjemnej vône aj antiseptický, baktericídny a protiplesňový účinok. Je však potrebné kontrolovať dávkovanie olejov, príliš veľa z nich môže mať nepriaznivý vplyv na zdravie. Na miestnosť o veľkosti 16 až 20 metrov štvorcových nepoužívajte viac ako 6-8 kvapiek.

6. Nezanedbávajte hygienu a starostlivosť o domáce zvieratko

Najlepším spôsobom, ako sa problému nepríjemného zápachu zbaviť, je zabrániť jeho výskytu. Pravidelné česanie a čistenie srsti pomôže tiež. Rovnako aj občasné kúpanie s použitím špeciálneho kozmetického prípravku pre psov alebo mačky.

7. Posvieťte si na miesto, kde zviera spí

Pravidelne čistite obľúbené miesto vášho domáceho maznáčika, na ktorom sa zápach vyskytuje najčastejšie. Nezabudnite tiež vetrať veci vonku – je to veľmi jednoduchý a efektívny spôsob, ako sa zbaviť zápachu. Robte to pravidelne a určite sa zápach z domáceho zvieratka u vás na dlho neudomácni.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.