Uľahčite si domáce práce s užitočnými pomocníkmi

0 1 024

Nebavia vás domáce práce? Nebojte sa, nie ste výnimka. Našťastie, moderná doba nám prináša množstvo pomocníkov, ktorí nám uľahčia práve domáce práce, vďaka čomu si môžeme užiť oveľa viac voľného času.

Prádlo pripravené na ďalšie použitie oveľa rýchlejšie

Jednou z takýchto neobľúbených činností je sušenie prádla. Povešať celý obsah práčky môže dať zabrať a potom je tu ešte čakanie na jeho uschnutie a následne je potrebné zase všetko zvesiť a poskladať.

Nehovoriac o tom, že ak bývate v malom byte a nemáte na sušenie príliš priestoru, sušiak s prádlom rozložený niekde v obývačke do druhého dňa vám bude značne zavadzať. Riešením môže byť užitočná sušička Miele.

Sušička prádla však nie je len o tom, že vám zjednoduší starostlivosť o prádlo a urýchli jeho sušenie. Pomôže aj so spomínaným problémom s priestorom na sušenie, ktorí dôverne poznajú hlavne tí, ktorí bývajú v malých bytoch.

Sušenie prádla v sušičke má aj ďalšie výhody. Prádlo vysušené v sušičke je podstatne príjemnejšie, čo si určite všimnete hlavne na uterákoch, ktoré už viac nebudú ako šmirgeľ. Sušičky naviac počas sušenia zachytávajú množstvo prachu z prádla, takže sú skvelé aj pre alergikov.

Baví vôbec niekoho umývať riad?

Ďalšou podobne neobľúbenou a zrejme ešte neobľúbenejšou činnosťou je umývanie špinavého riadu po jedle. To je činnosť, ktorej sa nevyhneme každý deň a to hneď niekoľkokrát. Nehovoriac o dňoch, keď máme návštevu.

S týmto „problémom“ dokáže pomôcť kvalitná umývačka riadu Miele. Jednoducho ju naplníte špinavým riadom, spustíte adekvátny umývací program a máte „vybavené“. Teda ešte budete musieť riad poodkladať na svoje miesto, ale žiadne ďalšie umývanie, či utieranie, zo sušičky ho vytiahnete dokonale čistý a suchý.

Umývačky riadov zároveň šetria vodu, keďže s ňou narábajú hospodárnejšie, ako keby máte umývať riad ručne. A tie modernejšie dokážu umývací program prispôsobovať „za chodu“ podľa inteligentných senzorov vo vnútri umývačky.

Zdroj obrázku: Digital Genetics / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.