Hľadáte tienenie okien, ktoré bude nielen účinné, ale aj dizajnové?

0 262

Tienenie okien je dôležitou súčasťou (nielen) každej domácnosti. Možnosti pri výbere vhodného druhu tienenia sú široké. Zákazník si tak môže vybrať nielen na základe funkčných vlastností jednotlivých druhov tienenia, ale aj podľa toho aké tienenie sa mu dizajnovo najviac hodí do interiéru.

Overená klasika v modernom dizajne

V súčasnosti sú populárnym a jednoduchým, ale zároveň účinným tienením látkové rolety. Princíp fungovania sa nezmenil od roliet aké si pamätáme z čias pred vlnou popularity žalúzií. Látka sa navíja na hriadeľ, ktorý je buď otvorený, alebo skrytý v kazete.

Moderné látkové rolety sa líšia od svojich predchodkýň spred niekoľkých rokov v dizajne. Respektíve v možnostiach ich prispôsobenia. O moderných látkových roletách môžeme smelo povedať, že môžu byť dizajnovým prvkom každého interiéru.

V závislosti od veľkosti okien si môžete vybrať rolety presne na mieru vašim oknám a tak nebudú zbytočne väčšie ako je potrebné. Rozmanitý výber látok, ktoré sa líšia vlastnosťami, ale aj farbami a vzormi zaručujú, že si vyberie skutočne každý. Nehovoriac o tom, že po dizajnovej stránke si môžete prispôsobiť aj držiaky, lišty, retiazky a podobné detaily.

Chcete sa odlíšiť?

Ak potrebujete zatieniť veľké francúzske okná, či balkónové zostavy, alebo jednoducho chcete netradičné tienenie, môžete pouvažovať nad krásnymi japonskými stenami. Čo to je? Ide o posuvné tienenie, ktoré tvoria látkové panely posúvajúce sa na koľajničkách.

Počet panelov si môžete prispôsobiť vašim potrebám a taktiež aj ich ovládanie, ktoré môže byť manuálne alebo motorické. Podobne ako pri spomínanej klasike, látkových roletách, máte najväčšie možnosti pri výbere látky. Rôzne druhy, farby, či vzory. Skrátka všetko, aby ste našli tú správnu kombináciu pre váš interiér.

Zdroj obrázku: Iuliia Pilipeichenko / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.