Rekonštrukcie ktorých miestností v byte sú najnákladnejšie?

0 236

Konečne prišla vytúžená chvíľa, máte vlastný byt! Už aj sa sťahujete? Nie? Jasné, najskôr je na rade rekonštrukcia, aby ste vymenili staré za nové a okrem toho si svoj nový domov prispôsobili svojmu vkusu a predstavám.

V kuchyni je toho potrebného veľa

Ceny bytov sú v súčasnosti poriadne vysoko a žiadna zmena vás nečaká ani pri rekonštrukcii. Všetko išlo hore a naviac sa kvôli nedostatku rôzneho materiálu predĺžili čakacie doby. Preto je pred začatím rekonštrukcie nutné počítať s tým, že ju nemusíte mať hotovú tak rýchlo, ako bolo zvykom v minulosti.

A pri ktorých miestnostiach sa pripraviť na najväčšie náklady? V prvom rade určite pri kuchyni. Nechať si vyrobiť kvalitnú kuchynskú linku na mieru je prakticky nutnosť ak chcete nielen modernú, ale aj maximálne praktickú kuchyňu.

A o praktickosť v kuchyni rozhodne ide. Potrebujete v nej nielen dostatok priestoru na prípravu jedál, ale aj miesto pre všetky možné spotrebiče a bohatý odkladací priestor na suroviny a kuchynské vybavenie.

Čím máte menej priestoru, tým je väčšia potreba riešení na mieru

Väčšiu investíciu očakávajte aj v prípade kúpeľne. Obzvlášť, ak ste kúpili starší byt a je potrebné jadro vymurovať. Spolu s kuchyňou je tak kúpeľňa miestnosťou, ktorá vám pri rekonštrukcii „zhltne“ najviac financií, ale zároveň sú to miestnosti, ktoré kompletne hotové mať musíte ak chcete pohodlne bývať.

Ostatný nový nábytok z Bratislavy, napríklad ten do vašej obývacej izby, či spálne, nemusí byť nutne na mieru, môžete si vybrať aj z ponuky predajcov nábytku a tým pádom aj niečo ušetriť. Avšak väčšinou platí, že čím menší byt, tým je potreba riešení na mieru akútnejšia.

Ak teda chcete maximálne využiť priestor, ktorý vo vašom byte máte a zároveň nechcete, aby ste sa v ňom cítili stiesnenie, čo sa môže v niektorých prípadoch stať. Nábytok na mieru totižto dokáže najlepšie využiť priestor, ktorý máte k dispozícii.

Zdroj obrázku: Hadrian / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.