Trápia vás alergie? Nechajte si pomôcť od doktora, ale tentoraz v spálni

0 432

Ak patríte medzi alergikov na peľ alebo roztoče, zrejme ste u alergológa ako doma. My vám ale predstavíme ešte jedného doktora, ktorý vám môže pomôcť.

Rôzne druhy peľov sú najčastejšou príčinou alergií v Slovenskej republike a hneď za nimi sa umiestnili roztoče. Obe alergie spolu ale súvisia viac, než sa na prvý pohľad zdá. Ak sa totiž včas nezačnete zaoberať svojou spálňou, ľahko môžete mať obe.

Nebezpečie číha všade

Alergici na peľ v období kvitnúcich stromov, kvetov a tráv doslova trpia. Pretože ich pobyt vonku zmáha, lekári im odporúčajú čo najmenej vychádzať von a tiež čo najmenej vetrať. Väčšina ale musí chodiť do práce a tak svoju alergiu znova a znova pokúšajú.

Keď prídu domov a chcú si oddýchnuť, vystavujú sa však ďalšiemu riziku. V kobercoch, čalúnenom nábytku a predovšetkým vlastnej posteli na ne totiž čakajú roztoče, konkrétne ich výkaly. Tie sú veľmi silným alergénom a organizmus zmorený alergiou nemusí mať dostatok síl, aby im čelil.

Roztoče spôsobujú nielen alergiu, ale aj atopický ekzém

Zbaviť sa roztočov ale nie je len tak. Konkrétne v posteli pomôže výmena lôžkovín aspoň raz týždenne, občasné vypranie poťahu matraca na 60 ° a tiež časté vetranie a priame vystavenie slnku.

Zhruba po 5 až 7 rokoch tiež prichádza čas na výmenu matraca, pretože sa končí jeho hygienická životnosť. Tento termín označuje dobu, po ktorej počet roztočov, vírusov, baktérií a plesní v matraci prekročí bezpečnú hranicu a hrozí zvýšené riziko vzniku alergie, astmy alebo atopického ekzému.

Odborník vám poradí s výberom

Kým alergológ vám s výberom nového matraca nepomôže, sú tu hneď dvaja doktori, ktorí sú k dispozícii 24 hodín denne. Dr Sleep a Dr. Spánok tvoria skvelý tím a pomocou jednoduchej aplikácie alebo informačného kiosku v obchode vám poradia, aký matrac je pre vás najlepší.

Stačí, keď zadáte do konfigurátora svoju výšku, váhu, typ postavy a roštu a vyberiete požadovanú tuhosť matraca. Odborníci vám potom odporučia tie najlepšie matrace, z ktorých si iste vyberiete ten pravý.

Pre najlepšiu ochranu pred roztočmi rozhodne voľte matrac z BIO alebo studenej peny, latexu alebo pružín.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.