Toaletný stolík – krásny darček pre ženu

0 400

Hoci aj muži venujú svojmu vzhľadu mnoho pozornosti, sú to predovšetkým ženy, ktoré dokážu stráviť pred zrkadlom dlhé desiatky minút, dokonca hodiny. A práve toaletný stolík je veľmi vhodným riešením v každej chvíli, kedy sa žena venuje len sebe.

Mali ich milenky aj ženy kráľov

História predchodcov tohto zaujímavého kusu nábytku siaha až do čias starého Egypta, no toaletné stolíky tak, ako ich poznáme dnes, sa začínajú objavovať koncom 17. storočia vo Francúzsku. Postupom rokov získal toaletný stolík vysokú prestíž a ktorá dáma tých čias ho nemala, bola v ponímaní vtedajšej doby „out“. Vo svojich komnatách ho mala aj milenka Ľudovíta XV. Madame de Pompadour alebo Maria Antoinetta, žena kráľa Ľudovíta XVI.

Toaletný stolík
Toaletný stolík

Toaletný stolík – neodmysliteľná súčasť Hollywoody

Aj o stovku rokov neskôr mali toaletné stolíky stále miesto v príbytkoch nie len obyvateľov Európy. Bývali bohato zdobené a vyhotovovali sa v štýloch rokoka, renesancie alebo gotiky. Naproti tomu v Amerike vsadili skôr na jednoduchosť. Za „veľkou mlákou“ používali toaletné stolíky aj muži, avšak s vyšším zrkadlom a bez taburetky, nakoľko sa pri nich holili a nepotrebovali teda sedieť. Dámske toaletné stolíky boli tiež pravidelnou súčasťou Hollywoodskych filmov.

Retro toaletný stolík pre moderné ženy

Retro v podobe oblečenia či nábytku je stále veľmi populárne, azda aj preto sú originálne toaletné stolíky v móde aj dnes. Ich jemný vintage štýl dokonale vystihuje ženskú podstatu a stáva sa tak potrebným bytovým doplnkom moderného a trošku zasnene pôsobiaceho príbytku. Zároveň však ide o praktickú záležitosť, najmä vďaka množstvu odkladacích priestorov a šuplíkov. Je vám sympatickejšia Mária Terézia, Jana z Arku alebo Anna Savojská? Vyberte si stolík, nesúci meno žien, ktoré si podmanili svet.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.