Aké dvere si vybrať do vášho interiéru

1 464

Pri stavbe a rekonštrukcii sa vždy zíde zopár jednoduchých rád. Pokiaľ premýšľate nad novými interiérovými dverami, máme pre vás niekoľko postrehov. Interiérové dvere vás ochránia od okolitého prostredia, zabezpečia dostatok súkromia a v neposlednom rade dokonale zladia celý priestor.

Na čo nesmiete zabudnúť pred ich kúpou

To je jedno zo základných pravidiel, že samotný dizajn dverí by sa mal adekvátne zhodovať so zariadením miestnosti a domu. Prinajmenšom by mali harmonizovať s podlahou a naopak podlaha s nimi.

Nech už je to celková rekonštrukcia, alebo plánujete investovať len do samotnej „prerábky“ dverí, mali by ste myslieť na spôsob ich osadenia a otvárania. Samozrejme, že s týmto prichádza na radu aj správny rozmer. Niektoré typy takéhoto vybavenia domu sa nedajú len tak ľahko vymeniť a dodatočne inštalovať, preto si je potrebné všetko premyslieť už pred samotnou kúpou.

Na výber máte k dispozícii dva klasické varianty. Jedno a dvojkrídlové dvere. Výber závisí samozrejme od priestorových možností a niekedy aj cenovej relácie.

Materiál sa posudzuje asi pri všetkom. Vstupná brána každej miestnosti sa musí vyznačovať vysokou kvalitou. Pri stavbe sa premýšľa vždy na niekoľko rokov dopredu, ich častá výmena preto neprichádza do úvahy. Na trhu máte špeciálne protipožiarne, plastové, drevené a samozrejme podľa možnosti upravené dvere, aby niesli známku bezpečné.

Spôsob otvárania ich otvárania je tiež veľmi dôležitý. Klasické, posuvné a otočné. Tie posuvné sa hodia do priestorov, ktoré nedisponujú veľkým množstvom miesta. Večná dilema je vybrať správny smer otvárania. Pravé a ľavé, ktoré sú vhodné pre vás? Vždy sa rozhodujte podľa závesov na bočnej strane zárubne, pokiaľ ich máte na ľavej strane aj dvere musia byť ľavé a naopak.

1 komentár
  1. Lo.Kars hovorí

    dobrý článok, ja som si nechal ohľadom dverí veľa poradiť, keď som zariaďoval novo celý dom. A my sme vlastne u vekry dopytovali len zasúvacie dvere, kvôli úspore miesta … nemyslel som si, že dvere toho toľko vezmú, ale opak je pravdou. Takže za sebe by som je odporúčal.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.