Pripravte svoj domov na nové obdobie

0 236

Jarné upratovanie sa opakuje vo väčšine domácností asi každý rok. Nie len naše telo potrebuje dobrý detox. Aj interiér sa počas zimy môže zaniesť usadeninami a nečistotami z okolitého prostredia. Zbaviť domov prachu a špiny je niekedy veľkou výzvou, ktorou ho však pripravíte na ďalšie aktívne obdobie.

Samozrejme vieme, že ste ani počas zimy nezaháľali a pravidelnou očistou si prešlo niekoľko úsekov. Na určité časti sa zrejme vo viacerých rodinách nenašlo dostatok energie a tak ste to nechali na neskôr. Teraz je tá pravá chvíľa, kedy vás ani chlad a nepríjemné počasie nebudú v ničom obmedzovať.

Priestory, ako sú šatníky, iné úložné miesta, parapety, okná, závesy, radiátory, poťahy na sedacích súpravách, koberce a podobne. To všetko by si určite zaslúžilo svoju očistu.

Praktické pomôcky

Technológie idú stále dopredu a aj pri jarnom upratovaní si môžete vďaka nim veľmi rýchlo pomôcť a ušetriť čas. Samozrejme, že k tým základným pomocníkom patrí vaša práčka, ktorá dokáže dokonale spracovať niekoľko kg špinavého prádla. Ak máte aj sušičku o zbytočnú námahu je postarané veľmi rýchlo.

Veľmi dobre poslúžia aj statické prachovky, ktoré vedia hravo pohltiť všetok prach. Mopy a rôzne hubky na čistenie podláh sú praktickou pomôckou nejednej gazdinky. Občas sa špina usadí naozaj do hĺbky a potom musíte siahnuť po kartáčoch a náradí, ktoré dokáže odstrániť aj takúto nedokonalosť.

Chemické prostriedky nemusia byť na zahodenie

Dnes nie sú na zahodenie ani rôzne chemické prostriedky. Vieme, že ich použitie môže byť občas pre niekoho nevyhovujúce, ale z času na čas si dokonalá hygiena nájde svoje uplatnenie všade. V takomto prípade nesmiete zabudnúť na použitie gumových rukavíc. Niektoré prípravky sú dokonca zložené z takých látok, ktoré dokážu aj samotnú pleť ošetriť a uchrániť pred vysušením.

Kde začať

S takýmto upratovaním by ste mali začať v miestnosti, ktorá je menšia a neodradí vás od chute do tých ďalších. Postupne sa prepracujete až k tej, ktorá vám dá najviac zabrať. Špeciálny čas by ste si mali určiť pre miesta, kde je viac predmetov. Napríklad taká komora, pivnica a možno aj povala.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.