Tipy ako si skrášliť podkrovné priestory

0 234

Aj keď v súčasnosti je skôr záujem o stavbu bungalovov, stále sa stavajú aj poschodové domy s podkrovím. Bývanie v podkroví je obľúbené z toho dôvodu, že cez tieto miestnosti nikto neprechádza, takže máte dostatok súkromia.

Ak máte zariadené aj podkrovné priestory, poradíme vám, ako si tieto priestory skrášliť.

Nová tieniaca technika

Práve tieniaca technika je v letných mesiacoch jedinou záchranou pred prehrievaním interiérových priestorov, preto ak máte pocit, že tá, ktorú máte, si neplní svoju funkciu, odporúčame vám kúpiť si novú tieniacu techniku. Nezabúdajte ale na to, že aby sa podkrovie neprehrievalo, je potrebné kúpiť kvalitnú strešnú krytinu.

Z tieniacej techniky odporúčame moderné rolety pre strešné okná, štýlové plissé rolety pre strešné okná, ale aj modernejšie interiérové žalúzie na strešné okná. Čo sa týka farieb, prispôsobte ich k farbe okien. Uprednostňujte však svetlé farby tieniacej techniky.

Nové kusové koberčeky

Aby ste priestor opticky nezmenšili, neodporúča sa kupovať veľký koberec, ale skôr viac menších. Pre skrášlenie odporúčame nové kusové koberčeky v neutrálnych farbách. Odporúčame predovšetkým bielu, smotanovú, svetlosivú, alebo béžovú. Podkrovné priestory musia byť zariadené vo svetlých farbách, nakoľko nemajú toľko prirodzeného svetla ako iné miestnosti a sú podstatne menšie ako iné miestnosti.

Nové kusové koberčeky umiestňujte pred skrine, k posteli (ak máte v podkroví spálňu), ale aj k vstupu na drevené podkrovné schody. Koberčeky by ale mali mať pogumovanú spodnú časť, aby ste sa na nich nešmykli.

Nový nábytok na mieru

Ak má nábytok už niekoľko rokov a potrebuje vymeniť, skúste si skrášliť podkrovie práve tak, že si dáte vyrobiť nový moderný nábytok na mieru. Využite priestor pod šikmou podkrovnou strechou a práve tam si umiestnite nový nábytok. V priestore pod oknom oceníte písací stôl s kancelárskou stoličkou.

V podkrovných priestoroch oceníte napríklad aj hojdaciu sieť. Tú si dávajte v prípade, že sú podkrovné priestory dostatočne úzke a tým pádom aj vhodné na zavesenie tejto siete.

Zdroj obrázka:

Autor: Klaus Wagenhaeuser / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.