Tipy, ako si udržať kuchyňu vždy čistú

0 219

Príprava jedál patrí ku každodenným činnostiam. Keďže je kuchyňa často krát aj miestom, kde jedlo nielen pripravujeme, ale aj konzumujeme, je problém udržať ju čistú.

Ponúkame vám preto praktické rady, ktoré vám pomôžu udržať si kuchyňu čistú.

Umývanie kuchynského drezu

Kuchynský drez prichádza do kontaktu so všetkými špinavými riadmi, ale aj s potravinami, ktoré pred prípravou umývame. Ak máte nerezový drez, po čase sa vám začne na ňom usádzať špina.

Umývajte preto pravidelne (ideálne raz za týždeň) drez prípravkom kúpeným v drogérií. Pomôcť vám môže aj sóda bikarbóna. Ak si v kanvici uvaríte vodu s octom a následne túto vodu vylejete do drezu a nasypete tam sódu bikarbónu, podarí sa vám odstrániť aj zažratú špinu.

Keď budete vyvárať kanvicu, môžete si touto vodou bez problémov vyčistiť zažratú špinu v dreze.

Stolové nohy

Pri umývanie podlahy v kuchyni si neraz zahromžíme, ale viete, že veľa nečistôt sa zachytáva aj na stolových nohách? Vlasy, chlpy, zvyšky jedla, ale aj iné nečistoty sa môžu zachytiť na stolových nohách pri manipulácii so stolom pri umývaní podlahy. Odstraňujte ich preto vždy pri umývaní podlahy.

Úchytky

Pri hľadaní vhodného riadu sa nám častokrát a práve nedopatrením podarí zašpiniť úchytky na kuchynskej linke. Pri čistení kuchyne sa preto zamerajte aj na čistenie úchytiek. Prejdite všetky, vrátane úchytiek na vrchných vyklápacích skrinkách. Ak máte v kuchyni aj zdvíhací mechanizmus na vrchných skrinkách značky Aventos HK-S, nemusíte sa báť, že by vám komplikoval údržbu vrchných skriniek. Vďaka tomuto zdvíhaciemu mechanizmu nebudete mať problém vyčistiť aj úchytky na týchto skrinkách bez toho, aby ste poškodili tento mechanizmus a samotnú skrinku.

Varné dosky

Zažratá špina na varnej doske nie je práve na pohľad príjemná. Odporúčame vám preto vždy po varení mokrou hubkou vyčistiť špinu na varných doskách. Ak sa vám predsa len prichytí špina na varnú sklokeramickú dosku, je potrebné neškriabať povrch ničím ostrým, ale kúpiť si špeciálne škrabky na sklokeramické dosky.

Zdroj obrázka:

Autor:  fizkes / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.