Ako si zariadiť malú spálňu?

0 148

Miestnosť prioritne určená na spánok častokrát využívame na leňošenie pri dobrej knihe, či časopise. Spálňa býva v mnohých prípadoch aj šatníkom, kde máme umiestnené všetko oblečenie, ktoré nosíme.

Ak ale plánujete kompletne prerábať práve tieto priestory, ako si zariadiť malú spálňu?

Posteľ 160×200 cm

Pri zariaďovaní spálne vždy ako prvú umiestňujte posteľ. Vyberajte menší rozmer manželskej postele, rozmer 160×200 cm. Uprednostňujte čalúnené postele s úložným priestorom pod posteľou, alebo si vyberte masívne postele bez úložného priestoru s tým, že si úložný priestor vytvoríte, a to s pomocou plastových uzatvárateľných boxov.

Posteľ tejto veľkosti vám poskytne dostatok priestoru na spanie, leňošenie a zároveň vám umožní do miestnosti si dať aj šatníkovú skriňu s pevnými policami a dobrými vešiakmi.

Vstavané šatníkové skrine

Ak nemáte inú možnosť, len si dať šatníkové skrine do spálne, odporúčame vám dať si vyrobiť vstavané skrine na mieru. Nezasahujú do miestnosti a vďaka šikovnému posuvnému systému sa dostanete do ktorejkoľvek časti šatníkovej skrine bez toho, aby ste dverami zasahovali do miestnosti. Vstavané skrine tým, že sú od stropu až po podlahy, vám aj v malej spálni poskytnú dostatok úložného priestoru, čo ocenia najmä ženy.

Neutrálne farby

V spálni by ste to nemali príliš preháňať s farbami, najmä, ak máte spálňu menších rozmerov. Tmavé farby na stenách by miestnosť ešte viac zmenšovali, a to určite nechcete. Odporúčame klasickú bielu, smotanovú, béžovú, svetlosivú. Ak chcete viac farieb, uprednostnite skôr jemné pastelové farby, ale to len napríklad na obliečkach, či závesoch.

Neutrálne farby malú spálňu opticky nezmenšia, práve naopak, spálňa bude pôsobiť vzdušnejšie.

Aj malé spálne sa dajú pekne a útulne zariadiť. Inšpirujte sa týmito radami a uvidíte, že sa vo vašej malej spálni budete cítiť maximálne komfortne.

Zdroj obrázka:

Autor:  JR-stock / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.