Strešných okien sa nemusíte báť aj ak s nimi nemáte skúsenosti

0 1 093

Strešné okná pre niekoho predstavujú symbol romantiky, pre niekoho môžu byť určitým strašiakom, keďže nie každý má možnosť si bývanie „pod“ strešnými oknami vyskúšať. Ak sa chystáte postaviť si rodinný dom a zvažujete, či si postaviť v súčasnosti populárny bungalov, alebo zvoliť dvojpodlažný dom s obytným podkrovím, strešné okná by vás od druhej možnosti nemali odrádzať.

Dobre si vypočítajte potrebnú veľkosť okien

Základom pri návrhu podkrovia je mať dostatočnú plochu strešného okna, či okien, aby bolo možné dostatočné presvetlenie interiéru vzhľadom na veľkosť miestnosti. Existuje pravidlo, ktoré hovorí, že plocha zasklenia by mala tvoriť desatinu podlahovej plochy.

V takomto prípade dokážu strešné okná priviesť do interiéru dostatok prirodzeného svetla, dokonca viac ako bežné fasádne okná. Netreba však zabúdať na to, že niekedy môže byť svetla až príliš. A tu „nastupuje“ účinné tienenie pre strešné okná.

Chcete mať možnosť úplne zatemniť miestnosť?

Či už nás oslepujú slnečné lúče, príliš nám prehrievajú interiér, alebo nechceme, aby nám po zotmení bolo vidieť do interiéru, v tomto všetkom nám pomáha tienenie okien. „Stačí“ si vybrať to pravé podľa toho, čo od tienenia požadujeme. Výnimkou nie sú ani strešné okná.

Ak chcete možnosť maximálneho tienenia pri strešných oknách, vyberte si kvalitné zatemňujúce rolety pre strešné okná. Tie majú okrem kvalitnej látky aj kefové tesnenie na všetkých stranách, aby si slnečné lúče nemohli nájsť ani najmenšiu medzierku do vášho interiéru, keď si to práve neželáte, napríklad ráno, keď ešte spíte.

Samozrejme, pri sťahovaní sa dajú zastaviť v akejkoľvek polohe, takže máte možnosť takýmto spôsobom regulovať množstvo svetla, ktoré vám bude prenikať do interiéru. A ako „bonus“, tieto rolety majú veľmi jednoduchú montáž.

Zdroj obrázku: Sven Boettcher / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.