Chcete zlepšiť kvalitu svojho spánku? Veľký vplyv naň má aj matrac

0 225

Základom každého úspešného dňa je spánok. Potrebujete predsa energiu, aby ste cez deň mohli sršať produktivitou. Dostatok kvalitného spánku je však dôležitý aj pre naše zdravie. Nedostatkom spánku trpí celý organizmus.

Chodievajte spať dostatočne skoro

Kvalitný spánok, to je niečo, čo má množstvo ľudí problém dosiahnuť. Ponocovanie, či rozptyľovanie sa pred spaním obrazovkou smartfónu, to všetko má na nás veľký vplyv. Ako si teda dopriať čo najlepší spánok?

Prvoradé je to, čo robí mnohým ľudom veľký problém, ísť spať dostatočne skoro, aby ste mali dostatočne dlhý spánok. A keď už pôjdete do postele, smartfón, tablet a ani laptop do nej nepatria!

Avšak na to, aby ste sa dobre vyspali, je potrebné aj vhodné miesto na spanie v podobe dobrého matraca. A dobrý matrac je ten, ktorý „sadne“ presne vám na mieru. Myslite na to hlavne v prípade, že sa pri manželskej posteli budete rozhodovať medzi jedným veľkým matracom a dvoma matracmi 90×200.

Najlepší matrac je ten, ktorý bude na mieru pre vás

Iba v prípade oddelených matracov budete mať istotu, že váš matrac bude spĺňať vaše požiadavky na kvalitný spánok. Mať spolu s polovičkou jeden veľký matrac je totižto vždy o kompromisoch.

Samozrejme, sú situácie, kedy je lepšie zvoliť jeden matrac. Napríklad v prípade, že by vám výrazne vadila medzera v strede postele, ktorá vzniká pri dvoch matracoch. Alebo ak potrebujete ušetriť každé euro, keďže jeden veľký matrac je lacnejšie riešenie ako dva samostatné.

V prípade, že mávate kvôli svojmu starému matracu problémy s chrbticou a podobne, určite si ako nový vyberte kvalitný zdravotný matrac. Zdravotné matrace prispievajú k tomu, aby ste správne držali spánkovú polohu, čo vám pomôže predchádzať možným zdravotným problémom, za ktoré bude môcť nekvalitný matrac.

Zdroj obrázku: Pixel-Shot / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.