Sprchy pre tých, čo radi relaxujú

0 452

Sprchové kúty ľudia stále častejšie používajú ako priestor pre relax. Týmto trendom sa prispôsobili aj výrobcovia, takže ak premýšľate nad návrhom novej kúpeľne, určite si z ponuky vyberiete. Vytvoríte tak zo svojho sprchového kúta priestor, kde môžete pravidelne relaxovať a tráviť viac času, ako je na očistu tela nutné.
Srdcom každého sprchového kúta je vždy sprcha. Pri plánovaní sprchového kúta je teda dôležité venovať maximálnu pozornosť jej výberu.
Dnes máme širšie možnosti výberu než v minulosti, keď bolo možné vybrať si iba medzi ručnou a pevnou hlavovou sprchou. V ponuke je množstvo typov kombinovaných, tzv. duálnych sprchových systémov s kombináciou ručnej a hlavovej sprchy, ktoré umožňujú striedanie, alebo spojenie dvoch najobľúbenejších spôsobov sprchovania.
V prípade hlavovej sprchy si môžete zvoliť systém s možnosťou nastavenia výšky umiestnenia sprchovej hlavice a usmernenia toku vody. Výšková regulácia je možná stropným, alebo bočným výtokovým ramenom. Špeciálnymi typmi hlavovej sprchy sú veľkoplošné hlavové sprchové ružice s režimom rain alebo vodopád.
Ručná sprcha v sebe spája výhody jednoduchej manipulácie jednou rukou a presného nasmerovania prúdu vody. Pre ručnú sprchu máte možnosť zvoliť sprchovú ružicu s režimom rain, soft rain alebo hmla, prípadne s možnosťou kombinovať, alebo striedať jednotlivé spôsoby toku vody. Niektoré sprchové ružice umožňujú aj použitie masážnych trysiek.
Keď máte radi wellness, doprajte si luxusnú výbavu sprchového kúta v podobe hydromasážneho panelu s nastaviteľnými tryskami. Keď si vyberiete kombinovaný sprchový systém s kombináciou ručnej sprchy, hydromasážneho panelu a hlavovovej sprchy s funkciou “vodopád”, budete pravdepodobne v sprche tráviť veľa času. Tento typ hydromasážneho sprchového panelu nájdete v ponuke RAVAK pod názvom JET INOX.
Zaujímavým doplnkom pre pohodlnú údržbu sprchovej ružice je funkcia EasyClean, ktorá zaisťuje čistenie trysiek sprchy. (Ponúka RAVAK.)

Ak chcete zvýšiť komfort pri sprchovaní na maximum, skúste si vybaviť sprchový kút aj termostatickou vodovodnou batériou s reguláciou teploty vody a bezpečnostnou poistkou, ktorá vás ochráni pred oparením horúcou vodou v prípade, že nečakane klesne tlak studenej vody v potrubí.

Zdroj obrázku: Ravak.sk

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.