5 trikov, ktoré vám pomôžu vyčistiť kuchyňu

0 637

Len si spomeňte, ako vám dá zobrať, keď umývate podlahu v kuchyni a narazíte na zažranú špinu pri šporáku. Nemusíte vždy používať iba chemické prostriedky, aby ste sa na konci vášho boja s mastnými škvrnami tešili z víťazstva. Skúste v ťažení za čistejšiu kuchyňu použiť týchto 5 trikov.

shutterstock_72628810

Zaschnuté olejové škvrny s prachom

Každý ich pozná, zaschnuté olejové škvrny zmiešané s prachom na šporáku, v jeho okolí či na podlahe. Ako sa ich účinne zbaviť bez toho, aby ste museli používať akúkoľvek chémiu? Potrebujete iba horúcu vodu a handričku z mikrovlákien. Čím je voda horúcejšia, tým lepšie, pretože práve teplota rozpúšťa zaschnutý olej a vy sa ho môžete hravo zbaviť.

Špinavé špáry

Múka, vajíčka, kakao či práškový cukor sa s obľubou ubytujú v rôznych špárach v kuchyni – na spotrebičoch, medzi lištou a kuchynskou linkou a vlastne kdekoľvek. Ako sa tohto môžete zbaviť? Zastrúhajte si špajdľu alebo použite špáradlo a vydolujte tento neporiadok.

Zbavte sa zápachu

Pečiete mäso, varíte fazuľovú polievku alebo čokoľvek viac aromatickejšie? Na začiatku je to vôňa, no keď ostane celý deň v kuchyni, začne to byť otravné. Ako sa toho môžete účinne zbaviť? Dajte variť vínny ocot a po pár desiatkach minút ho odstavte, ale nechajte stále na sporáku. Keď prídete do kuchyne o pár hodín, vzduch bude svieži.

Ako sa zbaviť vínnych mušiek

Vínne mušky sú záhadou, z ničoho nič sa objavia, ale odchádzať sa im veľmi nechce. Ako sa ich môžete zbaviť? Rozkrojte napoly jeden, dva citróny a vložte ich do rúry, ktorú necháte otvorenú. Pokojne aj cez noc a ráno, keď vstanete, rúru zatvorte a pustite. Potom ju už iba vytriete handričkou a je po muškách a ako bonus – kuchyňa vám vonia.

Ako vybieliť drez či umývadlo

Mali ste biely drez či umývadlo a teraz to vyzerá ako sivo-šedá katastrofa? Nebojte sa, nebudete musieť kupovať nové, stačí použiť prášok na pečenie s citrónovou šťavou, ktorá vám pomôže umývadlo vybieliť. Počuli ste o tejto kombinácii aj v súvislosti s bielením zubov? Zabudnite na to, jediné, čo získate, je poškodená zubná sklovina.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.