So vstavanou skriňou ušetríte, aj miesto

0 302

Úložné priestory v domácnostiach vždy plnili okrem vyslovene účelnej funkcie aj funkciu estetickú. Dôkazom môžu byť napríklad krásne vyrezávané staré skrine alebo truhlice. Aj nábytok podlieha trendom a jeho módnosť sa môže rokmi meniť, princípy ale pretrvávajú.

Spomínané truhlice už vo väčšine domácností nenájdeme, ak tak na chatkách a víkendových chalupách. Avšak skrine sa osvedčili a používame ich doteraz. V honbe za maximalizáciou úžitkového priestoru dospel vývoj v oblasti nábytku až ku veľmi praktickým vstavaným skriniam, ktoré si obľúbili všetci tí, ktorí ctia praktickosť a estetiku.

Prečo si vybrať práve vstavanú skriňu?

Odpoveď na túto otázku je veľmi jednoduchá. Vstavané skrine sú jednotkou vo svojom segmente práve z dôvodu, že maximálne využívajú zabratý priestor. Priestor nad obyčajnou, klasickou skriňou zíval vždy prázdnotou a bolo dilemou čo s ním. Na kvety či krabice ustavične sadal prach a namontovanie závesu bolo vždy len improvizovaným riešením. So vstavanou skriňou podobné problémy riešiť nebudete. Získate maximum úložného priestoru, ktorý bez okolkov využijete.

Z akých častí pozostáva skladaná skriňa?

Korpus vstavanej skrine tvorí vnútorná policová zástavba, obyčajne vyrábaná z laminátovej drevotrieskovej dosky. Navonok najvýraznejším prvkom na posuvných skriniach sú však dvere, umiestnené v posuvnom systéme. Tu je zároveň veľký priestor na fantáziu, dvere si môžete vybrať v rôznych farebných prevedeniach alebo materiáloch. Ppodľa veľkosti skrine bude záležať aj na počte dverí. Doplnky vstavaných skríň ako koše, vešiaky alebo svetelná rampa zase zabezpečujú funkčnosť nábytku.

Z obchodu alebo z vlastnej hlavy?

Dobrý obchod s nábytkom bude mať v ponuke viacero typizovaných riešení skríň. Samozrejmosťou by však zároveň mala byť možnosť výroby vstavanej skrine na mieru. Pre mnohých je práve individuálne riešenie nábytku tým najzaujímavejším. A čo vy? Už máte rozmyslené riešenie, ktoré bude pre vás tým naj?

Luxusné švajčiarske príbory za bezkonkurenčné ceny.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.