Spoznajte nenáročné záhradné rastliny

0 620

Záhrada bez rastlín či kvetov je mrhanie jej obrovským potenciálom. Čo robiť v takom prípade, ak nemáte dosť času na to, aby ste sa o svoje rastlinky denne starali? Nemusíte tam mať iba trávnik, existujú aj také záhradné rastliny, ktoré sú nenáročné, nepotrebujú každodennú starostlivosť a keby prišla apokalypsa, zrejme by prežili aj tú. Ktoré takéto rastliny môžete použiť vo vašej záhrade?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Rudbekie

Rudbekie sú známe hlavne vďaka svojmu mohutnému koreňovému systému a pekným žlto-oranžovým až hnedým kvetom. Kvitnú hlavne na jeseň, potrebujú hlavne humóznu pôdu a iba pravidelné polievanie. Samozrejme, že nepohrdnú ani pohnojením, ale keď to neurobíte, nič sa im nestane.

Echinacea

Echinacea je skvelá voľba do neúrodnej pôdy. Jej ružové kvety nielen pekne rozžiaria vašu záhradu, ale tiež ju môžete používať ako domáci liek, ktorý posilňuje vašu imunitu. Musíte si však dať pozor na to, aby ste ju začali užívať až vtedy, keď ste naozaj chorý, pretože preventívne účinky nemá žiadne. Veľkou výhodou je, že vydrží aj na priamom slnku a zabraňuje erózii pôdy.

Ľaliovka

Ľaliovka je trvalka, ktorá na jednom stanovišti prežije 5 až 10 rokov. Potrebuje slnečné alebo polotienisté miesto, ktoré je dostatočne vlhké. Sú naozaj nenáročné a keby nemali krásne oranžové alebo fialové kvety, veľa ľudí by ich považovalo za burinu. Ak nemáte čas pravidelne polievať tieto kvety, je lepšie keď pôdu okolo nich pokryjete napríklad kôrou, ktorá zabráni rýchlemu odparovaniu vody.

Funkia (Hosta)

Ďalšia nenáročná trvalka, ktorá tentokrát nemá kvety, ale zelené listy obtiahnuté žltým až hnedým okrajom. Funkie majú radšej tieň ako slnečné miesta, nepotrebujú žiadne substráty či hnojenie a v Európe prežijú kdekoľvek. Nečudo, že vo Veľkej Británii sú už 200 rokov používané takmer v každej záhrade.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.