Ideálne farebné schémy na jar 2016

0 544

Zhlboka sa nadýchnite, cítite to? To je jar, príroda rozvitá a začína hrať všetkými farbami a keby sme chceli byť trochu patetickí, napíšeme, že vo vzduchu sa poletuje radosť. Ak si chcete urobiť radosť aj vy a zrekonštruovať svoju obývačku, mali by ste poznať tri farebné schémy, ktoré priniesla tohtoročná jar. Nejde o žiadne výstrelky, ktoré budú aktuálne pár mesiacov a potom po nich ani maliar neštekne. Ide o skvelé farebné kombinácie, ktoré sa vám budú páčiť aj po niekoľkých rokoch. Ktorá schéma je prvá?

shutterstock_80521384

Dajte šancu modrej v kombinácii s patelovými farbami

Veľkou výhodou tejto schémy je, že si to môžete namiešať sami, ako chcete. Môžete si vybrať sýtomodrý gauč, biele steny, jemne ružové vankúšiky, minimalistický koberec šedej farby a pestrofarebný obraz na stene. Táto kombinácia je nielen nadčasová, ale ponúka vám množstvo možností, s ktorými sa môžete hrať. Nič nie je zakázané a jemnými pastelovými farbami nepokazíte nič. Aj keby ste nimi vymaľovali steny, je to v poriadku.

Minimalistická kombinácia béžovej, bielej a čiernej

Minimalistická kombinácia neutrálnych farieb môže na prvý pohľad pôsobiť nudne, no opak je pravdou. Jasné, nie je to žiadna neviazaná zábava, no keď si zariadite miestnosť v týchto farbách, cítiť z nej dospelosť, eleganciu a rozvážnosť. Ak budete klásť dôraz na chrómové akcenty, miestnosť bude vyzerať luxusne, ak sa rozhodnete túto schému rozbiť nejaký odvážnym a výrazným prvkom, napríklad žltým gaučom, bude to vyzerať taktiež skvelo.

Koralová, hnedá a čierna

Niektorým sa môže zdať, že ide skôr o jesennú ako jarnú kombináciu, nie je to však celkom pravda. V prvom rade ide o farebnú schému, ktorá len veľmi ťažko niekedy vyjde z módy. Ak sa vám táto kombinácia zdá málo pestrá, môžete k nej pridať prvky žltej či oranžovej farby. Nebojte sa experimentovať a kombinovať farby, dajte si však pozor na to, aby to vo vašej izbe nevyzeralo ako na maliarovej palete.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.