Aké sú hlavné výhody bezúchytkového nábytku?

0 506

Rôzne úchytky na nábytku sú zdanlivo neoddeliteľnou súčasťou všetkých dvierok alebo zásuviek. Avšak v interiéroch začal prevládať minimalistický dizajn s čistými a hladkými líniami, ktoré sú narúšané čo najmenším počtom prvkom. Alebo ideálne vôbec ak je to možné.

Nie vždy je nábytok označovaný ako bezúchytkový naozaj bez nich

A práve úchytky, ktoré veľakrát sú veľké ako kľučky na dverách, sú často tým prvkom, ktorý tie minimalistické línie narúša. Avšak je potrebné všetky spomínané skrinky, zásuvky, či výklopy otvárať. Preto môžeme súčasný trend v interiérovom dizajne označiť aj ako trendom nábytku bez úchytiek.

Za bezúchytkový nábytok sa v širšom zmysle označujú aj dva druhy nábytku, ktoré úchytky majú, ale nie v takom prevedení aké bolo kedysi bežné. Ide o zapustené úchytky, čo je vlastne úchytková lišta integrovaná do hrany, či plochy dvierok. Podobné sú ešte zafrézované úchytky dvierok, ktoré sa otvárajú pomocou žliabku v dvierkach.

Nie je to len o dodržaní minimalistického dizajnu

Ten naozaj bezúchytkový nábytok však nemá absolútne žiadnu náhražku úchytiek. Otvára sa jemným dotykom, respektíve ľahkým potlačením. Takéto otváranie má okrem toho, že je ako stvorené pre minimalistický dizajn aj radu ďalších výhod.

V prvom rade ide o maximálne pohodlné otváranie. Viete si predstaviť jednoduchšie otváranie ako takýmto jemným pohybom? My len ťažko. Ak pri všetkom kladiete dôraz na maximálne pohodlie pri manipulácii, takéto otváranie je pre vás ako stvorené.

Nehovoriac o tom, že aj udržiavanie čistoty takéhoto nábytku je oveľa pohodlnejšie. Úchytky sú často tým miestom na nábytku, kde sa v ich rôznych záhyboch držia nečistoty, ktoré sa len ťažko odstraňujú. Aj ak sa naozaj snažíte. Bezúchytkový nábytok len jednoducho utriete po celej jeho ploche. Nehovoriac o tom, že sa celkovo budete nábytku menej dotýkať, čo znižuje riziko prenosu rôznych baktérií.

Zdroj obrázku: N_Design / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.