Rastliny, ktoré vedia zmeniť vaše prostredie

0 470

Niektoré časti domu sa jednoducho negatívnym energiám neubránia. S pomocou malých vylepšovákov to môžete veľmi rýchlo zmeniť. Čo najlepšie pôsobí na naše zmysly, ak nie samotná príroda. Preto aj niektoré rastlín vedia zaistiť dokonalú harmóniu vo vašom dome.

Živá energia

Sama príroda sa stará o to, aby sme pozitívnu energiu mohli z nej čerpať veľmi jednoducho. Napríklad taká izbová azalka, alebo obľúbený Ficus naozaj citlivo reagujú na podzemné pramene, ktoré ovplyvňujú ich životaschopnosť a zdravie.

Proti zápachu a škodlivým látkam

V miestnostiach, kde sa kúpeme a na toaletu sa odporúča umiestniť zelenec chochlatý a niektoré druhy primuliek.

V mnohých domácnostiach si ešte stále nevedia ľudia odpustiť ani fajčenie za stolom, alebo v obývačke. Proti tomuto zápachu môže poslúžiť ľudovo nazývaný „divý Jano“, potos, potosovec (Epipremnum aureum) alebo „svokrin jazyk“ (Sansevieria trifasciata).

Lopatkovec, palma areková, fikus, gerbera, aloe, banánovník a brečtan sú všetko rastliny, ktoré úspešne bojujú s formaldehydom v miestnosti, ktorý je všade okolo nás.

Bez negatívnej energie

V domácnosti si priestor bez negatívnej energie zaručíte vďaka kaktusom a sukulentom. Sú to mimoriadne účinné pohlcovače zlej energie a smogu, ktoré ho máme tiež dostatok. V takomto prípade, to ale nepreháňajte s ich množstvom a veľkosťou a nezabúdajte aj na to, že majú ostne. Ideálnym rušičom negatívnych energií sú Cereus a Opuntia, ktoré možno aj doma máte.

Nájdu si svoje miesto

Rozložiť jednotlivé kvety a izbové rastliny po našom dome nemusí byť náročné. Pokiaľ im budeme venovať aj dostatočnú pozornosť, určite budú náš priestor nielen skrášľovať. Každopádne by ste mali dbať aj na ich rozloženie podľa svetových strán, ktoré sme už spomínali v predošlých článkoch.

Kvet, ktorý podporuje komunikáciu a hojnosť, ako šeflera, umiestnite asi do obývacej izby. V spálni ide o pokoj, lásku a harmóniu. Sem sa hodí napríklad farebný krotónovec a do kuchyne samozrejme vôňa čerstvých byliniek.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.