Prečo sú manželské postele z masívu obľúbené aj v 21. storočí?

0 1 220

Nábytok z masívneho dreva bol obľúbený už veľmi dávno. Masívne drevo sa využívalo aj na výrobu manželských postelí, ktoré majú mnohí starí rodičia dodnes. Prečo sú teda také obľúbené?

Postele z masívu boli odjakživa najdôležitejšou súčasťou domova. Ľudia sa do nich po namáhavom dni vracali s nádejou, že si dobre oddýchnu. Takéto postele dnes nájdete na mnohých miestach a v predajniach, v širokej ponuke rozmerov, materiálov a farieb. Postele z masívu v prvom rade vynikajú svojou kvalitou. Tá sa odvíja od dreva, ktoré sa pri jej výrobe používa. Na výrobu takýchto postelí sa najčastejšie používa buk, dub a borovica. Pri definícií každého dreva je jasné, prečo aj v 21.storočí kraľujú masívne postele.

Bukové drevo napríklad vyniká svojou tvrdosťou a pevnosťou. Postele z buka sú stabilné a vydržia generácie. Dubové drevo je obľúbené vďaka originálnej kresbe, ktoré ponúka v každej posteli. Okrem toho patrí tiež medzi tvrdé dreviny, odolné voči vlhkosti a poškodeniu.

Dubové postele mnohí obľubujú aj do detských a tínedžerských izieb. Borovica patrí medzi najčastejší materiál pri výrobe postelí. Je výnimočnou pre svoju stabilitu, dobrú opracovateľnosť, mäkkosť a nezameniteľnú vôňu. Pre jej nádhernú kresbu ju stolári stále považujú za atraktívnu.

Manželské postele z masívu do každej spálne

Drevené manželské postele sa neobmedzujú svojím rozmerom ani tvarom. Pri výbere manželskej postele si môžete vybrať z viacerých tipov. Do menšej spálne sú obľúbené manželské postele s úložným priestorom, ktorý je v posteliach zabudovaní pomocou zásuviek alebo pod vyklápacím roštom. Úložný priestor pomôže schovať posteľnú bielizeň alebo oblečenie.

Jednou z možností sú aj vysoké postele, pod ktoré sa ľahko zmestí robotický vysávať či vlastný úložný priestor. Nízke manželské postele sú zas vhodné pre mladších ľudí a do minimalistických štýlov. Hitom medzi drevenými posteľami sú čalúnené postele do spálne, ktoré nadobudnú pocit elegancie a luxusu. Kombinácia čalúneného čela a dreveného rámu urobí zo spálne kráľovský interiér. Čelo navyše poslúži ako opierka pri čítaní večernej knihy.

Drevené postele sa nebránia nijakému štýlu. Už nie tradíciou, že masívne postele musia byť len v klasických a starých interiéroch. Svoje miesto si nájdu v škandinávskom štýle, rustikálnom štýle, provensálskom štýle, v moderných aj tradičných interiéroch. Zvoliť si drevenú manželskú posteľ je dobrým rozhodnutím. Masívna posteľ vydrží roky, vyzerá dobre a perfektne vonia. Prečítajte si tiež ako zariadiť modernú spálňu.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.