Prečo sťahovať v zime rolety?

0 342

Predokenné rolety sú stále obľúbenejším variantom vonkajšie tieniacej techniky. Okrem toho, že umožňujú regulovať slnečný svit, majú celý rad výhod, vďaka ktorým sa oplatí ich sťahovať aj v zime. Slúži ako zvuková bariéra, pasívna ochrana a tiež šetrí energiu.

Ochranná funkcia

Stiahnuté predokenné rolety predstavujú pasívnu ochranu pre váš majetok. Aj keď pre nepozvaného návštevníka nie sú neprekonateľnou bariérou, často ho odradí. Zlodej nebude riskovať hluk a čas navyše, ktorý by mu prekonanie roliet zabralo a radšej pôjde inam. Stiahnuté rolety tiež skryjú majetok, ktorý by zlodeja mohol lákať, ako je napríklad televízia, počítač a ďalšia elektronika. Preto vždy, keď niekam odchádzate, rolety sťahujte.

Vyššiu ochrannú funkciu plní rolety na elektrický pohon s diaľkovým ovládaním, ktorých súčasťou je brzda a aretačné zámky, prípadne zdvihová pružina, ktorá násilné nadvihnutie roliet znemožňuje.

Súkromie aj rozmary počasia

Okrem toho, že roleta predstavuje optickú bariéru pre zlodeja, chráni tiež vaše súkromie, pred zrakom susedov a okoloidúcich. Sťahujte je aj pri prudkom daždi či krupobitiu, chránite tým vaše okná pred poškodením. Stiahnutá roleta tiež funguje ako zvuková izolácia, čo oceníte v prípade, že máte okná do rušnej ulice, alebo pri prudkej búrke, ktorú roleta stíši.

Termoregulácia

Predokenné rolety znamenajú tiež úsporu energií. Kým v lete zachytávajú slnečné lúče, znižujú teplotu v interiéri až o 7 ° C a šetrí tak náklady na klimatizáciu, v zime zasa pomáhajú k dokonalej izolácii a šetrí peniaze, ktoré by ste minuli na energetických únikoch.

Plastové alebo hliníkové rolety?

Oba materiály majú veľa podobné vlastnosti, ich rozdiel tkvie v odolnosti. Hliníkové rolety lepšie vzdorujú rozmarom počasia a mechanickému poškodeniu a postupom času nestrácajú farbu. Plastové lamely sú však vybavené UV stabilizátorom, takže aj ich farba vydrží dlho.

Aké sú možnosti?

Ak sa ešte len chystáte stavať dom a uvažujete o roletách, zakomponujte je už do projektu. V tomto prípade sa používa zaomietacie prevedení Plasterax alebo priamo vonkajšie rolety určené do nadokenného prekladu Heluz. Pokiaľ už máte dom postavený, môžete vyskúšať štandardné rolety Admira, alebo Vivera, ktorú si môžete objednať už s integrovanou sieťou proti hmyzu.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.