Novinka: Rastlinky, ktoré vám pomôžu pri umývaní riadu

0 4 993

Asi každý z nás si bez jedla svoj život nedokáže ani predstaviť. Jeho príprava je však dosť často náročnejšia, čoho výsledkom sú samozrejme kopy špinavého riadu. Dá sa to ale zvládnuť, ak si viete vybrať vhodné riešenia. S jedným z nich vás teraz oboznámime, a možno budete prekvapení, že je to obyčajná rastlinka, ktorá vám pri umývaní riadu dokáže pomôcť.

Spôsob, ako si to celé zjednodušiť

Miestom, v ktorom sa to všetko odohráva je najčastejšie asi kuchyňa. Priestor, od ktorého často závisí naše šťastie, pohoda a harmónia. Aby vám v tom ale nebránilo množstvo práce, mali by ste si ju vedieť nejakým spôsobom zjednodušiť. Možno ste o tom nevedeli, ale pri umývaní riadu v kuchynskom dreze strávite viac ako 60 % práce.

Nie každý si zatiaľ môže dovoliť umývačku riadu. Ak by ste patrili medzi tých šťastlivcov, vždy sa nájde jeden alebo dva hrnčeky, vidlička alebo nôž, ktoré radšej hneď opláchnete, ako by ste kvôli nim mali zapínať tento spotrebič. Predsa len je to aj o ekonomickom a ekologickom premýšľaní.

V čom spočíva to tajomstvo?

Spojte si dohromady dve základné veci. Rastlina potrebuje pre svoj rast vodu a vlhkosť a kuchynský riad sa toho všetkého potrebuje naopak zaviť. Preto, ak sa naučíte kombinovať umývanie riadu s izbovými kvetinami, môže to byť všetko oveľa efektívnejšie.

Americkí dizajnéri našli cestu

Podstatou je, že obyčajný plastový obal na odkladanie umytého riadu sa tak trochu premenil na mini záhradku. Prebytočná voda naďalej odteká do spodnej časti tejto špeciálnej nádoby, z ktorej zasa túto vodu vypijú rastlinky, cez otvory v špeciálnej priehradke, v ktorej sú umiestnené. Klasika s pohodlným kvetináčom.

Špeciálne miesto na odkladanie umytého riadu

Samozrejme, že je tu nutné dodržiavať zopár jednoduchých pravidiel. Jedným z nich je aj to, aby ste riad umytí saponátom dôkladne opláchli, inak by chémia vašu novú mini záhradku a okrasu kuchynskej linky dosť rýchlo zničila.

Kvôli hygiene by mali byť aj samotné rastlinky umiestnené v špeciálnom substráte, aby sa naopak zasa hlina a iné podobné látky nedostali na váš stôl. Hydrogélové guličky alebo iná granulovaná pôda sú v predajniach so záhradníckymi potrebami samozrejme voľne dostupné.

Takýchto špeciálnych umývacích pomôcok na našom trhu asi ešte veľa nie je, no kreatívne osoby by s tým určite problém nemali. Každopádne je to ako efektívny nástroj veľmi vtipné riešenie, ktoré možno už aj niektorí z vás doma majú.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.