Prečo je dôležitá kvalita okien a ich energetické triedy?

0 568

Pokiaľ ide o šetrenie energie, ktorá je využitá na vykurovanie obytných priestorov, okná sú asi najslabším bodom celej budovy. Často je to spôsobené ich malou šírkou v porovnaní so stenami, použitým materiálom, ale aj netesniacimi spojmi. Je ale jasné, že okná sú pre život v byte aj dome veľmi dôležité – prechádza nimi do interiéru svetlo, ale aj čerstvý vzduch. Preto sa pri ich výbere oplatí investovať čas aj peniaze. 

Ako ale spoznáte, že vám budú naozaj poctivo udržiavať teplo vo vašej izbe a poskytovať všetok potrebný komfort?

Vyberajte podľa energetickej triedy

Keď kupujete okno, vždy by na sebe malo mať tzv. energetický štítok. Nájdete ich aj na mnohých spotrebičoch do domácnosti. Pri oknách však nie je energetická trieda udelená podľa spotreby energie, ale podľa jej úspory. 

Na hodnotenie produktov týmto spôsobom sa využívajú písmená. „A“ znamená najlepšie hodnotenie, takže práve okná s touto energetickou triedou, by ste si pre svoje pohodlie a dlhodobý úžitok bez zbytočných tepelných strát mali hľadať. 

Drevené eurookná ECOMAX od spoločnosti Drevar sú výborným príkladom. Na energetickom štítku týchto kvalitných okien nájdete aj mnoho ďalších údajov, ako je napríklad súčiniteľ prechodu tepla. Tento údaj hovorí o množstve energie, ktoré oknom dokáže prechádzať do okolia a podľa jeho hodnoty sú okná zaraďované do energetických tried.

Odolnosť okna

Okrem toho, že sú okná od spoločnosti Drevar energeticky šetrné, poskytujú zákazníkom aj vysokú úroveň odolnosti. Tým nie je myslená iba kvalita skla, ale aj celého rámu. 

Vplyvy vonkajšieho prostredia robia oknám často problém, ale drevo hliníkové okná dokážu proti nim výborne bojovať. Vrstva hliníku z vonkajšej strany napomáha jednoduchej údržbe, ale aj tomu, že okno dlhšie vydrží v dobrom stave.

Spoločnosť Drevar vám okná dodá aj so všetkým, čo je potrebné na ich montáž. Vďaka tomu sa nebudete musieť trápiť s tým, aké dodatočné materiály použiť. Montáž tak nebude problémom a vy si budete môcť neustále užívať kvalitné a pekné okná v celom svojom dome. 

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.